Dienas ziņas

Pieaug interese par bioloģisko saimniekošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlas paātrināt palīdzības sniegšanu insulta slimniekiem

Ārsti grib paātrināt palīdzības sniegšanu insulta slimniekiem

Statistika liecina, ka katru dienu Latvijā vidēji septiņi cilvēki mirst no insulta, jo dažādu iemeslu dēļ novēloti meklē medicīnisko palīdzību. Mediķi uzskata, ka arī paši vēl var uzlabot palīdzības sniegšanas ātrumu un pašreizējā sistēma insulta pacientu ārstēšanai neesot pietiekami efektīva. 

Par to ceturtdien, 2.jūnijā,  ārsti sprieda konferencē Liepājas reģionālajā slimnīcā. 

Insults ir pēkšņs smadzeņu asinsrites traucējums. Specializēta palīdzība slimniekam jāsaņem maksimums 4 -5 stundu laikā — kad vēl iespējams glābt mirstošās smadzeņu šūnas, pretējā gadījumā cilvēks vai nu kļūst par invalīdu vai mirst.

Mediķus uztrauc, ka nereti insulta slimnieki palīdzību meklē novēloti, un ne tikai tāpēc, ka neatpazīst tā pazīmes.

 “Valstij beidzot vajadzētu saņemties un pateikt, ko mēs nodrošinām Latvijas iedzīvotājiem par velti, kas ir tas, ko mēs apsolām, ka viņš saņems, nonākot slimnīcā, un kas ir tas, ko mēs nevaram nodrošināt,” uzskata Liepājas Reģionālas slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas virsārsts Ivars Krastiņš.

“Neziņa un nedrošība, un bailes, ka tik nebūs bargi jāmaksā, ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēks nesauc palīdzību, jo viņam ir bail, ka viņš pēc tam izputēs,”  saka ārsts.

Kvalitatīva medicīniskā palīdzība tieši insulta slimniekiem šobrīd pieejama vairākās Latvijas slimnīcās, tostarp arī Liepājā, tomēr sarežģītākos gadījumos pacienti arī no citām pilsētām tiek sūtīti uz Paula Stradiņa slimnīcas Neiroloģijas klīniku Rīgā. Tā lepojas, ka 54% insulta pacientu pēc ārstēšanas atgriežas sabiedrībā bez manāmām veselības problēmām. Taču, lai tas notiktu, pacientam Rīgā jānokļūst savlaicīgi.

“Kā organizēt šo darbu, ko var uzlabot darba organizācijā, cik ātri pacientam varam sniegt šo adekvāto palīdzību.. Tāpēc mēs diskutējam, lai pārrunātu tās iespējas,” norāda Stradiņa slimnīcas neiroloģijas klīnikas vadītājs Andrejs Millers.

“Šī konference ir svarīgs solis, lai apzinātos problēmas nozīmīgumu un ietu pie maka turētājiem medicīnā un skaidrotu viņiem, ka tā sistēma ir jāsakārto tā, lai pacienti no visas Latvijas pēc iespējas ātrāk nepieciešamo palīdzību varētu saņemt,” uzsver Krastiņš.

Šādas konferences tuvākajā laikā iecerētas arī vairākās citās reģionālajās slimnīcās, lai visā valstī uzlabotu palīdzības sniegšanas ātrumu insulta slimniekiem, kā arī, iespējams, vienotos par sabiedrību izglītojošas, informatīvas kampaņas uzsākšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt