Panorāma

Latvijai ārpolitikā – kaimiņu izaicinājums

Panorāma

Darba grupā spriedīs par ārstu pārkāpumu izvērtēšanu

Ārste: Omikrons saasina hroniskās saslimšanas

Ārste: Covid-19 vīrusa omikrona paveids saasina hroniskās saslimšanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 vīrusa omikrona paveida dēļ ārsti slimnīcās visvairāk uztraucas par hroniskiem pacientiem. Viņi novērojuši, ka saslimšana, inficējoties ar vīrusa omikrona paveidu, nevis noved pie smagiem plaušu bojājumiem, bet gan dažu dienu laikā saasina esošās slimības.

Līdz ar to aizvien vairāk pacientu nonāk nodaļās ar jau esošas slimības saasinājumu.

“Tie pacienti, kas nokļūst neatliekamās medicīnas centrā un viņiem tiek konstatēta [Covid-19] omikrona infekcija, parasti vairāk nekā nedēļu bijuši mājās slimi. Vai nereti to konstatējam vienkārši kā blakus infekciju. Tātad pacientam nav bijuši nemaz omikrona simptomi, un tagad mēs viņu satiekam jau neatliekamās medicīnas centrā ar infarktu, insultu, plaušu artērijas trombemboliju vai tamlīdzīgi, un tiek konstatēta omikrona infekcija,” pastāstīja Stradiņa slimnīcas pulmonoloģe Zaiga Kravale.

Mediķes novērojumi liecina par to, ka ar Covid-19 delta paveidu slimojošie slimnīcās nonākuši  7.–10. dienā jau ar plaušu bojājumiem. Omikrona variantam tas neesot raksturīgi.

Taču jaunais paveids ir bīstams ar to, ka saasina citas jau esošās hroniskās slimības. “Pacientam varbūt nevajag skābekļa atbalstu tik daudz. Bet mēs redzam, ka hroniskās slimības, kad pacients ir trauslā līdzsvarā, diemžēl ļoti, ļoti tās dekompensē,” norādīja Kravale.

Zinot vīrusa omikrona paveida lipīgumu, arī slimnīcā regulāri tiek veikta visu pacientu testēšana. Tas tādēļ, lai gadījumos, kad Covid-19 atklāts, varētu noteikt kontaktpersonas un izolēt inficētos.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti