Arheologs nodod Kuldīgas novada muzejam 139 senlietas

Arheologs Mārtiņš Lūsēns nodevis Kuldīgas novada muzejam 139 senlietas, lsm.lv pavēstīja muzeja pārstāve Krista Jansone.

Senlietas un to fragmenti iegūti, veicot arheoloģisko izpēti Kuldīgā, vietās, kurās notiek aktīvi ielu remontdarbi – Rātslaukumā, Policijas ielā un pie kultūras mantojuma centra "Kūrava".

Starp interesantākajiem priekšmetiem, ko arheologs nodeva Kuldīgas novada muzeja galvenās krājuma glabātājas Dainas Antoniškas pārziņā bija, piemēram, ļoti labi saglabājies 13.gs. apava fragments, kuram trūkst tikai zole, ļoti labi saglabājušies 17. gs. podiņa fragmenti, kurus savienojot iespējams podiņu pilnībā atjaunot un saskatīt, ka uz tā attēlota viena no kristietības alegorijām – Ticība, un divu 13. gs. svētceļnieku piemiņas zīmju fragmenti.

Svētceļnieku zīmes kalpoja kā pierādījums, ka svētceļojums veikts līdz galam. Lielākā no zīmēm iespējams izdota Rīgā Sv. Jēkaba katedrālē, kas bijusi viens no Sv. Jēkaba ceļa ziemeļu galapunktiem. Svētceļnieku piemiņas zīmes tikušas šūtas pie cepurēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti