Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Daugavpils domes deputāti apstiprinājuši grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt izglītības izdevumus topošajiem stomatologiem. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Limitētā summa vienam studentam nepārsniegs 12 000 eiro, bet kopējā summa, ko atvēl šai programmai Daugavpils dome, ir 60 tūkstoši eiro. Savukārt topošajam zobārstam jāapņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi un puse no sava darba laika jāvelta tieši bērnu zobārstniecībai.

Ar stipendiju Daugavpils cer piesaistīt jaunus zobārstus
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Ārstēt zobus Daugavpilī var gan pie privātas prakses dakteriem, gan pilsētas Zobārstniecības poliklīnikā, tas ir pašvaldības uzņēmums, kurā 100% šīs sabiedrības kapitāla pieder domei. Poliklīnikā ir lētāk, un tikai te pilsētā strādā bērnu zobārsti, tāpēc ir jārēķinās ar rindu, jo brauc uz šejieni no visa Latgales reģiona. Reģistrējot kārtējos pacientus, reģistratūrā  skaidro, ka tie ierodas jau pēc plkst. 7 no rīta.

Astoņi mēneši un nereti gandrīz gads jāgaida, lai tiktu pie stomatologa, atklāj arī bērnu vecāki. Protams, ka tas nav normāli, par savu pieredzi stāsta Diāna, līdzīga situācija arī Rozālijai, kuras meitai bijis rindā jāgaida astoņus mēnešus, un tikai tagad, tiekot pie ārstējošā ārsta, vizīte notiek normālā režīmā.

“Ir kaut kas jādara, lai šī rinda neaugtu, bet mazinātos; ja tā vēl būtu uz mēnešiem diviem, labi, bet 8-9 mēneši.. tas taču nav normāli. Tagad rindā ir pāri par diviem tūkstošiem bērnu,” atzīst poliklīnikas vadītājs Vaclavs Jasvins.

Problēma tajā, ka piesakās pacienti no visa Latgales reģiona, bet poliklīnikā trūkst zobārstu, Latvijas Radio atzīst Jasvins. Vēl pērn februārī, kad tika runāts par šo problēmu, poliklīnikā strādāja 33 zobārsti, šobrīd to palicis vairs tikai 30, divi jau kopš gada sākuma ir uz slimības lapas un pensijas vecumā, visdrīzāk vairs darbā neatgriezīsies, stāsta poliklīnikas vadītājs, kurš pats spiests strādāt un pieņemt pacientus, jo ķirurgs devies atvaļinājumā.

Arī tad pieņemtais domes lēmums, saskaņā ar kuru 4. un 5. kursa studenti-zobārsti varēja pieteikties pašvaldības stipendijai līdz 350 eiro, ar apņemšanos pēc izglītības pabeigšanas strādāt Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā pilnus piecus gadus, rezultātu nedeva. Neatnāca neviens.

Cerams, ka jaunie grozījumi un stipendija 12 tūkstošu eiro apmērā situāciju uzlabos un ieinteresēs studentus - topošos zobārstus - nākt un strādāt Daugavpilī,

saka Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, lai arī studentiem ir strikti noteikumi.

“Jaunie grozījumi paredz iespēju pilnīgi segt izglītības izdevumus, kuru summa nepārsniedz 12 000 eiro. Pieteikties šai programmai var pat pirmā kursa studenti. Savukārt topošais zobārsts apņemas nākamos 10 gadus strādāt Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā pilnu darba slodzi. Turklāt puse no sava darba laika viņam jāvelta bērnu zobārstniecībai,” skaidro Jānis Dukšinskis.

Ar zināmu skepsi par jaunu kadru pieplūdumu poliklīnikā raugās arī jaunā daktere – ārsts periodontologs Anastasija Laskina, kura pati atgriezās dzimtajā pilsētā un no pašvaldības saņēma atbalstu jaunas specialitātes apguvei.

Daugavpils domē un stomatoloģijas poliklīnikā uzsver, ka šī stipendija ir tikai viens no instrumentiem, lai piesaistītu zobārstus Daugavpilij, ir vēl arī atbalsts dzīvokļu ziņā, taču, pat ja pēc dažiem gadiem atnāks pirmie pieci stipendiāti, tas kardināli situāciju stomatoloģijas poliklīnikā neuzlabos, jo daudzi esošie ārsti pa šo laiku var aiziet pensijā. Kā liecina dati, tad poliklīnikā trešā daļa mediķu ir pensijas vecumā un vidējais ārstu vecums ir 60 gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti