Ar koncertu Dundagas pils pagalmā noslēdzas velomaratons «Barona taka»

Trešdien velomaratona „Barona taka” dalībnieki pēc 14 dienu ilgušā brauciena no Tartu cauri visai Latvijai  ierodas Dundagā, Krišjāņa Barona mājvietā, kur par godu velomaratona dalībniekiem un „Barona takas” 10 gadu jubilejai Dundagas pils pagalmā ar koncertprogrammu „Dziesmu dance” uzstāsies aktrise Zane Jančevska, piedalīsies arī etnomuzikalogi Laura Bērza, Ansis Jansons un Ēriks Zeps.

Biedrības „Pēdas LV” organizētā velomaratona „Barona taka” dalībnieki būs pieveikuši 1000 kilometrus, startējot Tartu, šķērsojot visu Latviju un braucienu noslēdzot Dundagā, kas tālajā 1859. gadā bija arī Dainu tēva Krišjāņa Barona galamērķis, ar kājām mērojot ceļu no Tartu Universitātes uz savām dzimtajām mājām. Divu nedēļu ilgajā velomaratonā kopumā piedalījušies 75 dalībnieki, no kuriem 10 braukuši no sākuma punkta Tartu un izturējuši līdz pat brauciena finišam.

Šis bija velomaratona „Barona taka” noslēguma gads, kurā organizatoriem un dalībniekiem ir iespēja atskatīties uz paveikto un iezīmēt nākotnes perspektīvu. 10 gadu laikā dalībnieki ne vien ar velosipēdu pieveikuši 10 tūkstošus kilometru, bet arī paveikuši daudzus labus un „zaļus” darbus mūsu dabai. Velomaratona „Barona taka” laikā ir piestādīta simboliska koku un košumkrūmu aleja, kas aizsākas uz Latvijas - Igaunijas robežas un vijas cauri visam maršrutam, pa kuru savulaik ir gājis Krišjānis Barons un tagad 10 gadu garumā ir braukuši „Barona takas” dalībnieki.

„Tas ir bijis skaists un unikāls projekts. Īpašu cieņu izpelnījušies tie dalībnieki, kuri ir spējuši nobraukt visus 1000 kilometrus. Ar lepnumu varu teikt, ka esmu viena no viņiem, un zinu, ka pārvarot grūtības, sasniedzot savu iespēju robežas un pat pārejot tām nedaudz pāri, cilvēks attīstās un kļūst labāks. Ceru, ka nākotnē radīsies kāds cits tikpat skaists un  izaicinošs projekts. Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, un paldies visiem dalībniekiem par jauki kopā pavadīto laiku. Bija vērts pasvīst, lai kopā to piedzīvotu,” saka velomaratona idejas autore, galvenā organizatore un biedrības „Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme.

Velomaratona dalībniekiem sveicienus un rosinājumu „raudzīties pēc jauniem izaicinājumiem, kur Krišjāņa Barona daudzveidīgais mūža veikums var katram kalpot par iedvesmu, meklējot pašam savā mūžā likteņa nolemto un paša izcīnīto ceļu," sūta arī projekta patronese eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ari viņa pauž gandarījumu, ka „"Barona takas" garumā gadu gaitā ir arī daudz paveikts, lai apzaļumotu dzimto zemi ar kokiem, kas vēl ilgus gadus liecinās par saviem stādītājiem.”

Kā vēstīts, velomaratons "Barona taka" startēja 7.jūlijā. Tā maršruts: Tērbata – Otepe – Valka – Smiltene – Rauna – Bērzkrogs – Taurene – Ineši – Ērgļi – Odziena – Vecbebri – Koknese – Staburags – Sece – Skrīveri – Ķeipene – Zaube - Nītaure – Sigulda – Turaida – Rīga – Slampe – Lestene – Jaunpils – Strutele – Irlava – Zemīte – Kandava – Sabile – Talsi – Laumu dabas parks – Dundaga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt