Dienas ziņas

Latvijā pēta aizsargājamo biotopu kvalitāti

Dienas ziņas

Labiekārto Valtaiķu baznīcas apkārtni

Jūrmalā izveidots veselības maršruts

Ar Jūrmalas veselības maršrutu plāno iedzīvotājus pievērst fiziskām aktivitātēm

Veselības uzturēšanai ikvienam cilvēkam vismaz pusstundu dienā vajadzētu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Lai to veiktu, Veselības ministrijas (VM) rīkotajā kampaņā ''Aktīva ik diena'' piecās Latvijas pilsētās tiks atklāti veselības maršruti. Pirmais šāds maršruts tika atklāts Ogrē, bet tagad izmēģināt spēkus var arī jūrmalnieki.

Jūrmalnieku iemītā meža taka no Kauguriem uz Jaunķemeru pludmali, papildināta ar 10 planšetēm, uz kurām  norādīti vienkārši vingrojumi, kas nepieciešami veselības saglabāšanai, kļuvusi par otro šogad atklāto veselības maršrutu.

Jūrmalniece Gaida Caunīte dienā velta vairākas stundas dažādām aktivitēm: "Es braucu ar velosipēdu, nūjoju,  tagad rudenī lasu ogas un sēnes mežā. Taka ir pirmoreiz un tāpēc ir ļoti interesanti iepazīties, lai pēc tam varētu citus draugus un paziņas pa to pavadāt."

"Cilvēki, kas ir pieraduši ar to nodarboties, tā turpinās un varbūt aktīvāk. Varbūt, ka citiem arī gribēsies," domā jūrmalnieks Elmārs Grīslītis.

Veslības taka ir divus kilometrus gara, un tajā iekļauti vingrinājumi gan prātam, gan ķermenim, kas nepieciešami ikdienas sporta aktivitāšu veikšanai gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem.

"Mēs pētījām vietu, kur iedzīvotāji mīl pastaigāties. Lai neradītu ko jaunu un mākslīgu, bet, lai iedzīvinātu iecienītu pastaigas vietu, pievienojot klāt informāciju par to, cik mēs esam nogājuši un kas mums jādara, lai vingrinātu gan muskuļus, gan prātu," skaidro Jūrmalas Labklājības pārvaldes vadītāja Laima Grobiņa.

"Īstenībā jau grēkojam mēs visas vecuma grupas, jo minimums, ko vajadzētu ikdienā izpildīt, ir vismaz 30 minūtes vidējas intensitātes fiziskās aktivitātes, un bērniem līdz 18 gadu vecumam tā ir stunda katru dienu," norāda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Solvita Kļaviņa-Makrecka

Veselības maršruts Jūrmalā ir viens no pieciem , kurus VM un SPKC iecerējis atklāt šā gada kampaņas ''Aktīva ik diena'' laikā. Pirmais veselības maršruts augustā tika atklāts Ogrē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt