Alūksnietis dāvina puķes savai pilsētai

Alūksnietim Ivaram Tīcim ziedi ir gan sirdslieta, gan arī bizness. Un nu jau tā ir tradīcija – ik pavasari un vasaru dāvināt ziedus savai pilsētai. 

Ar Ivaru Tīci esam pie viņa dārzniecības „Sprogas” izveidotās puķu dobes blakus Alūksnes ezeram. Šajā dobē zied pilsētai dāvātās puķes. Kādreiz te bija tikai zālājs, bet tā kā vasarās uz dažādiem pasākumiem Pilssalā te garām iet ļoti daudz cilvēku, šī vieta izraudzīta puķu dobei.

"Īstenībā te dabiskais potenciāls ir milzīgs. Pilsēta ir skaista, bet pietrūkst nedaudz krāsu," stāsta Tīcis. "Tad radās doma kaut ko ieguldīt no sevis. Mēs ražojam diezgan daudz puķu stādus, vedam uz Rīgu. Ar mūsu puķēm tiek apstādīti lielākie Rīgas lielveikali. Kāpēc mēs nevarētu savā pilsētā ieguldīt?"

Tīcis spriež, ka viņa ieguldījums tāds nieks vien esot, taču, ja vairāk uzņēmēju kaut ko ieguldītu, tad tas būtu ļoti daudz.

"Dobe izskatās pietiekami liela. Nezinu, vai tas uzņēmumam sagādā zaudējumus, bet pilsētas iedzīvotājiem prieku gan," - tā vērtē Alūksnes komunālās saimniecības, pašvaldības aģentūras „Spodra” direktors Guntis Kozilāns.

Tagad zied atraitnītes, bet vasarā ziedi te mainīsies. Turklāt „Sprogās” audzētās puķes jau ir ne tikai šajā dobē, tās Alūksnē ziedēs arī cituviet.

Lai apskatītos, ko tad audzē „Sprogās”, dodamies uz dārzniecības siltumnīcām, kur  jau aug un zied puķes, kas ceļos uz apstādījumiem arī  Rīgā, gan cituviet.

"Šis laiks, kamēr salnas, ir atraitnīšu laiks. Tad ļoti iecienīta nākamā kultūra ir leduspuķes," domājot par tirgu, kā atzīst Ivars, nepārtraukti ir jāseko pircēju pieprasījumam, jo vēlmes mainās.

Viens gan, kas paliek nemainīgi, ir latviešu puķu mīlestība un to nespēja ietekmēt arī krīze.

Savu dārzkopības saimniecību Ivars Tīcs izveidoja 90.gadu sākumā, viņš atzīst, tas bija diezgan likumsakarīgi, jo jau vectēvs ir bijis dārznieks. Tagad te audzē gan ziedu stādus, gan arī dekoratīvos un augļu kokus.

"Ja tagad no jauna būtu jāsāk, tad jāsaka, tas būtu grūti, jo ir izcīnīta sava niša," atzīst Tīcis.

Par savu veiksmes atslēgu "Sprogās" uzskata to, ka ja kaut ko dara mērķtiecīgi un nopietni, tad tas arī izdodas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti