Rīta Panorāma

Intervija ar Danu Reiznieci - Ozolu

Rīta Panorāma

Eiropas režisori turpina pētīt ES ieguvumus un zaudējumus

Biedrības "Dakteris Klauns" akcija "Smiekli ārstē"

Akcija «Smiekli ārstē!» vāc līdzekļus Bērnu slimnīcas pacientiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas Televīzijas darbinieki kļuvuši par vēstnešiem akcijā "Smiekli ārstē" un aicina sabiedrību iesaistīties biedrības "Dakteris Klauns" kampaņā palīdzēt bērniem. Akcija vāc līdzekļus Bērnu slimnīcas mazo pacientu atbalstam, kuriem nepieciešams psiholoģisks atbalsts fiziski smagam laikam, kas jāpavada slimnīcā.

Lai veicinātu mazo pacientu atveseļošanos Latvijas slimnīcās, sākas akcija, kuras laikā tiks vākti līdzekļi projektam "Dakteris Klauns".

"Ticu, ka vismazāk aizsargātajiem ir jāpalīdz, un esmu ļoti lepna, ka radās iespēja uzsākt šo tik ļoti svarīgo projektu mūsu valstī.

Medicīnas klaunādes projekts un profesionālie dakteri-klauni palīdzēs mūsu bērniem augt veselīgākiem, priecīgākiem un mīlamākiem, bet viņu vecākiem justies drošākiem un mierīgākiem par savu bērnu," sacīja projekta koordinatore Marianna Milovska.

Ar devīzi "Uzliec degunu un atbalsti daktera Klauna projektu Bērnu slimnīcā!" kampaņai pievienojušies arī Latvijā populāri cilvēki, kuri aicinās ikvienu iedzīvotāju palīdzēt padarīt patīkamāku bērnu ārstēšanās procesu.

Arī Latvijas Televīzija iesaistījusies šajā projektā un par kampaņas īpašajiem vēstnešiem kļuvušas TV sejas.

Akcija norisinās no 9.septembra līdz 10.oktobrim un tās laikā tiek vākti līdzekļi, kas ir nepieciešami "Dakteris Klauns" programmas darbībai un attīstībai.

Atbalstīt akciju "Smiekli ārstē!" var ikviens, veicot ziedojumu akcijas kastītēs "Narvesen" tirdzniecības vietās.

Ziedojot vienu eiro vai vairāk, dāvanā var saņemt "Daktera Klauna" sarkano degunu.

Atbalstu var sniegt arī zvanot uz ziedojumu tālruni 90006086, ziedojot 1,42 eiro vai veicot pārskaitījumu uz biedrības ziedojumu kontu LV43UNLA0050019740644. Biedrībai "Dr.Klauns" ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Ziedotājiem, fiziskām un juridiskām personām ir tiesības saņemt ienākuma nodokļa atvieglojumus.

Medicīnas klauniem ne vienmēr ir profesionālā izglītība klaunādes sfērā, bet tiem piemīt aktiera talants un spēja atrast kopēju valodu ar bērniem. Šīs iemaņas tiek pastāvīgi pilnveidotas apmācībās, kuru laikā tiek pieaicināti treneri no ārzemēm, kā arī labākie aktieru, psihologu un profesionālo klaunu profesiju pārstāvji.

Visbiežāk dakteri-klauni sniedz atbalstu bērniem, kas iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, kas atrodas bez vecāku uzraudzības, kas atrodas krīzes situācijās, kā arī bērniem, kam nepieciešama palīdzība, adaptējoties slimnīcas telpās. Medicīnas klaunāde palīdz bērniem sagatavoties psiholoģiskam stresam un fiziski smagam laikam, kas jāpavada slimnīcā, kā arī rehabilitācijai pēc smagām procedūrām un ar ārstniecību un ilgstošu atrašanos slimnīcā saistītiem stresiem.

Dakteri-klauni izmanto mākslas terapijas, klaunu terapijas un spēles terapijas metodes un bieži vien strādā, neizmantojot tradicionālo grimu, ko pierasts redzēt cirkā.

Medicīnas klaunāde sāka attīstīties ASV 1986.gadā un ar katru gadu kļūst arvien izplatītāka visā pasaulē, teikts kampaņas mājas lapā "drklauns.lv". Organizācijas, kas strādā un attīsta šāda veida terapiju, pastāv vairākās pasaules valstīs, piemēram, Francijā un Izraēlā. Daļā valstu medicīnas klauni pilnvērtīgi iekļaujas slimnīcas personālā un sadarbojas ar ārstiem ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti