Aicina veikt bezmaksas plaušu rentgenu

Sestdien, 31.maijā no plkst. 9:00 līdz 14:00, akcijas "Diena bez tabakas" ietvaros Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā būs iespēja bez maksas pārbaudīt plaušu veselību. Šādu akciju slimnīca rīko pirmo reizi, atsaucoties Pasaules Veselības organizācijas aicinājumam šajā datumā īpaši vērst sabiedrības uzmanību uz tabakas kaitīgo ietekmi.

Smēķēšana ir viens no galvenajiem plaušu vēzi veicinošajiem faktoriem. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiek ārstēta lielākā daļa Latvijas plaušu vēža pacientu un to skaitam ir tendence pieaugt. 2011.gadā slimnīcas stacionāros tika ārstēti 817 unikālie pacienti, 2012.gadā - 837 pacienti, bet 2013.gadā tādi bija jau 992.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas ziņojumu no visiem priekšlaicīgās nāves gadījumiem Latvijā tabaka ir vainojama 16,5% gadījumos, kamēr pasaulē divreiz mazāk - 8,8%.

Akcija "Diena bez tabakas" norisināsies stacionārā "Biķernieki", Rīgā, Lielvārdes ielā 68. Tajā ir aicināti piedalīties Rīgas pilsētas un piepilsētas iedzīvotāji, īpaši vecāko klašu skolnieki, studenti, dažādu vecuma grupu smēķētāji un arī nesmēķētāji, kā arī visi, kuriem ir interese par smēķēšanas ietekmi uz cilvēka organismu.

Stacionāra konferenču zālē laikā no 9:00 līdz 12:00 norisināsies lekciju cikls "Pasaules diena bez tabakas – ārsti pacientiem".

Slimnīcas speciālisti sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību ir sagatavojuši  ilustratīvas 20 minūšu ilgas lekcijas, sniedzot ar faktiem un vizuālo materiālu piesātinātu informāciju. Vadošie valsts speciālisti – profesionāļi un veselības aprūpes politikas līdzveidotāji populārā, plašai auditorijai saprotamā, koncentrētā formā sniegs jaunākos datus par smēķēšanu kā globālu, sociālu un veselības problēmu. Tiks stāstīts par nikotīna iedarbību uz elpošanas orgāniem, galvas smadzenēm, smēķēšanas atkarības risku un tā pārvarēšanas ceļu psiholoģiskiem un psihiatriskiem aspektiem. Pēc prezentācijām paredzētas atbildes uz jautājumiem un  interaktīva diskusija ar auditoriju.

Lekciju cikls būs aktuāls gan jauniešu, gan pieaugušo, smēķētāju, potenciālo smēķētāju, viņu draugu un tuvinieku auditorijai. Informācija noderēs arī mediķiem kā veselīga dzīvesveida popularizētājiem.

Paralēli tam līdz 14:00 pieaugušie rindas kārtībā varēs veikt plaušu rentgenogrāfiju stacionāra "Biķernieki" rentgenogrāfijas kabinetā. Bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadiem nepieciešams ārsta nosūtījums vai vecāku atļauja.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti