Aicina sievietes nebaidīties no Covid-19 un pārbaudīties uz krūts vēzi. Šonedēļ atklāti 9 gadījumi

Pacientu atbalsta biedrību un onkologus uztrauc uz krūts vēzi izmeklēto personu plūsmas samazināšana šogad, īpaši tā bija kavēta pandēmijas pieauguma periodā.

Dokumenti

ĀRSTNIECĪBAS IESTĀDES, KURAS NODROŠINA KRŪTS VĒŽA PROFILAKTISKO IZMEKLĒJUMU

Lejuplādēt

16.04 KB

Tāpēc, balstoties uz speciāli ievāktām aktuālām ziņām, visu oktobri vienu reizi nedēļā biedrība “VITA” un Nacionālais veselības dienests informēs sabiedrību par jaunajiem krūts vēža gadījumiem valstī, informēja biedrība “Vita”. Šonedēļ atklāti deviņi gadījumi.

Biedrības vadītāja Irīna Januma aicina visas sievietes, negaidot speciālos uzaicinājumus, regulāri veikt krūšu mamogrāfiju vecumā no 40 gadiem un vecākas sievietes, bet  no 25 gadiem līdz 40 gadiem – visām sievietēm veikt ultrasonogrāfiju.

“Nebaidīsimies no Covid-19! Slimnīcas ievēro visus piesardzības noteikumus, mamogrāfi tiek dezinficēti. Gan aprūpes personāls, gan mamogrāfijas speciālisti, gan radioloģijas ārsti onkologi ir augsti profesionāli,” uzsver biedrība.

Katru izmeklējumu izskata divi speciālisti ( pēc 4 acu principa), lai izslēgtu izmeklējumu kļūdas.

Kopā Latviju apbraukā četri mobilie mamogrāfi. Stacionāro šādu krūts diagnostikas iekārtu  kopā Latvijā ir 37, no tiem Rīgas slimnīcās – 17 mamogrāfi, Latgales un Vidzemes slimnīcās – katrā novadā – pa četriem mamogrāfiem, un Zemgales un Kurzemes slimnīcās – pa sešiem mamogrāfiem.

Ar ģimenes ārsta norīkojumu izmeklējuma cena ir 4 eiro, kas ir parastā pacienta iemaksa.

“Neļausim diagnosticēt vēzi novēlotā stadijā, agrīni atrasto audzēju var veiksmīgi izārstēt pilnībā!” aicina biedrība.

Biedrība arī aicina vīriešus oktobrī, Starptautiskajā krūts vēža mēnesī, pamudināt savas sievas, māsas, mammas, draudzenes iziet mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas izmeklējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti