Aicina par 40 gadiem vecākus iedzīvotājus pārbaudīt sirds un asinsvadu veselību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts aicina iedzīvotājus, kuri ir vecāki par 40 gadiem, doties pie ģimenes ārstiem uz sirds un asinsvadu slimību profilaktisko pārbaudi. Pirms mēneša tika uzsākta programma sirds un asinsvadu slimību agrīnai atklāšanai.

Programmas ietvaros 40, 45, 50, 55, 60 un 65 gadus veciem pacientiem pirmā vizīte pie ģimenes ārsta nodrošināta bez maksas. Ārsts novērtē pacienta veselības stāvokli, nosaka ķermeņa masas indeksu, izmēra asinsspiedienu, mēra holesterīna līmeni un nosaka glikozes līmeni.

Ja ģimenes ārsts konstatēs pacientam augstu sirds un asinsvadu saslimšanu risku, tad tiks organizēti papildu izmeklējumi.

Sirds un asinsvadu slimības pērn laupīja dzīvību gandrīz 16 tūkstošiem iedzīvotāju. Profilaktiskā pārbaude var būt kritiska bīstamo slimību konstatēšanā.

„Aicinājums Latvijas iedzīvotājiem izmantot šo iespēju, vērsties pie ģimenes ārstiem.

Pat ja jūs paši jūtaties ļoti labi un veselīgi, bieži vien šī sajūta ir mānīga.

Svarīgi, lai profesionālis izvērtētu sirds slimību risku. Īpaši [svarīgi pārbaudes veikt] smēķētājiem, ja ir paaugstināts asinsspiediens, ja ir sirds un asinsvadu saslimšanas ģimenē, tiem, kuri ir tuvāki 65 gadiem. Bet svarīgi visās šajās vecuma grupās padomāt pašiem par sevi, jo tā ir ne tikai valsts un ārstu, bet katra mūsu paša individuāla atbildība,” norāda kardiologs un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Gustavs Latkovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti