Aicina nekritiskos gadījumos konsultēties ar ģimenes ārstu vai zvanīt uz konsultatīvo tālruni

Ne vienmēr situācijās, kad pasliktinās veselība, uzreiz ir jāzvana neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus gadījumos, kad situācija neprasa reaģēšanu minūšu laikā, vērsties pie ģimenes ārsta vai zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni – 66016001.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša atgādina, ka uz konsultatīvo tālruni var zvanīt tajā laikā, kad ģimenes ārsta prakses jau ir slēgtas - tātad katru darba dienu no pulksten 17 līdz pat 8 rītā, savukārt brīvdienās visu diennakti ir iespējams saņemt mediķu konsultācijas.

Ilze BukšaKristaps Feldmanis
  “Uz šo tālruni piezvanot, iedzīvotāji var konsultēties jebkuru pēkšņu saslimšanu gadījumos, kad nav skaidrs, kā rīkoties, un ģimenes ārsts nav sazvanāms vai ar viņu nevar sazināties. Tātad tās situācijas var būt dažādas – saaukstēšanās, drudzis, galvassāpes, vīrusu saslimšanas, ausu sāpes, kakla sāpes, vemšana, caureja, ja ir gūta kāda neliela trauma. Pa šo tālruni var saņemt pirmo rekomendāciju, kā konkrētajā situācijā rīkoties, jo jāsaka tā – ja iedzīvotāji vairāk izmantotu gan ģimenes ārstu dienas laikā vai vakara stundās, apmeklējot dežūrārstu vai dodoties pašiem uz medicīniskās palīdzības punktu, tad faktiski arī slodze uz neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēm būtiski samazinātos, kas ir būtiski, lai mēs varam savlaicīgi reaģēt uz dzīvībai kritiskiem izsaukumiem,” norādīja Bukša.
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti