4. studija

Grandprix loterija

4. studija

Kāpēc daudzi invalīdi darbaspēju un veselības pārbaudes uzskata par pazemojumu?

Veicam eksperimentu - kā cilvēki reaģē, publiskā vietā redzot ar krūti barojošu māmiņu

4. studijas eksperiments: Bērna publiska barošana ar krūti vien dažiem raisa nepatiku

Cilvēkiem ir dažāds viedoklis par modernajām mammām, kas bērnus ar krūti baro publiskās vietās. Vieni pauž uzskata, ka tas ir atzīstami un atbalstāmi, citi to sauc par neestētisku un nepieņemamu praksi.

Piemēram, Gunārs bilst, ka viņam „ne silts, ne auksts”. „Turpinu ceļu. Aizrādīt noteikti neeju!” viņš saka. Cits viedoklis ir Gaļinai un Valentīnai.

„Neestētiski. Var barot, bet vajag atrast vietu, kur to darīt. Ja tas ir tik atklāti, tad tas vairs nav skaisti! Mūsu laikos neko tādu neatļāvās,” saka Gaļina. „Manā laikā tas nešķita pieņemami, bet mēs jau esam vecmodīgas,” piebilst Valentīna.

Savukārt Kaspars pamanījis, ka mammas izmanto „tās speciālās blūzes, kur neko neredz”. Savukārt visatbalstošākais ir Aldis.

„Ja bērnam gribas ēst, tad tas ir normāli! Tantes saka, ka tas nav patīkami. Bet tā taču ir daba! Skaista sieviete, skaistas krūtis, skaisti bērni!” viņš klāsta.

Jaunā māmiņa Līva, ja rodas tāda vajadzība, bērniņu pabaro parkā, lielveikalā vai sabiedriskās ēdināšanas vietās. „Arī pirmo mazo baroju visās iespējamajās vietās, jo es viņu ņēmu līdzi uz darbu. Baroju kafejnīcās, parkos, birojā, pat sapulcēs,” atminas Līva. Tādās reizēs viņa parasti uzvelk apģērbu, kuru viegli pavērt. Tiesa, vienreiz viņa sēdējusi tualetē, jo bijusi kleitā un bijis „„bišķīt” par traku, lai barotu publiski”.

Sociālajos tīklos mammas piktojas, ka publiskā vietā zīdaini pabarot nav iespējams, jo tantes met pārmetošus skatienus. „Tie skatieni ir vairāk no tādiem vīriešiem, kas ir vecāki par 40 gadiem. Varbūt sen nav redzējuši krūtis vai viņi vienkārši nav redzējuši krūtis,” pieļauj Līva.

„4. studija” nolēma eksperimentēt un lūdza Līvu pabarot mazuli stacijas laukumā, kur cilvēku netrūkst. Taču cilvēki bija visai vienaldzīgi.

Pēcāk Līva devās uz vairākām populāru restorānu tīklu ēstuvēm. Piemēram, „Gan Bei” apkalpojošais personāls bija ļoti atsaucīgs. Līdzīga attieksme bija arī „McDonald’s” restorānā. „It kā šī problēma pastāv, jo visi runā, uztraucas, bet neesmu satikusi kādu, kurš aizrādītu,” secina Līva. Blakus sēdošais vīrs vārdā Vitolds saka, ka šādos jautājumos viņam ir brīvi uzskati. „Vajadzētu izveidot speciālas vietas, kuras vajadzētu izvietot sabiedriskās ēdināšanas vietās,” viņš pauž.

Pēdējā eksperimenta vieta bija Vērmanes dārzs, kur Līva iekārtojas pārredzamā vietā - zāliena vidū -, lai visi labāk redz. Taču arī šeit garāmgājēji vienaldzīgi iet garām un Līva, kura publiski ar krūti baro bērnu, viņus neuztrauc. „Mēs esam pieēduši pilnu vēderu. Neviens nav aizrādījis vai nikni paskatījies. Bija acu piemiegšana un citas labas reakcijas. Es nedomāju, ka tā ir problēma,” secina Līva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti