Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Uz skolu vai dārziņu – tikai 24 stundas pēc vēdera vīrusa!

Mediķe: Uz skolu vai dārziņu drīkst doties tikai 24 stundas pēc vēdera vīrusa

Nevis lēnais un vēsais pavasaris, bet ilgstoši netrenētā imunitāte ir viens no iemesliem, kādēļ klasēs un grupiņās joprojām ir daudz tukšu vietu. Bērni turpina slimot gan ar augšējo elpceļu vīrusiem, gripu un kovidu, gan paliek mājās rota vīrusa dēļ. Mediķi atgādina, ka katram vīrusam ir savs inkubācijas periods. Tāpēc pat tad, ja bērns jūtas labi, vest viņu uzreiz atpakaļ uz dārziņu nedrīkst.

Vairs ne tik daudz kā gada sākumā, bet Bērnu slimnīcā joprojām vēršas vecāki, kuru bērniem ir augsta temperatūra un smaga atūdeņošanās. Infektoloģijas nodaļā arī šodien ārstē pilnīgi visu vīrusu spektru adenovīrusu, B tipa gripu un kovidu.

Un tas esot saistīts ar ilgstošo pandēmijas laika izolāciju, kad bērnu organismi nesastapa daudzos vīrusus, kas ir mums apkārt. 

"Imūnā sistēma atslāba tiem, kam jau bija mērena imunitāte. Imunitāte visu ir aizmirsusi un jāsāk viss no jauna," stāstīja Bērnu slimnīcas Infektoloģijas nodaļas virsārste Gunta Laizāne.

Bērnu slimnīcas sociālajos tīklos pieejami ieteikumi, kā ārstēt šos vīrusus, nedodoties uz slimnīcu."Elpceļu slimību gadījumā tie ir deguna pilieni un dzirdināšana vai zarnu infekciju gadījumā ir daudz rekomendācijas un vadlīnijas."

Taču galvenais ieteikums – pēc izveseļošanās nogaidīt un nevest uzreiz bērnu atpakaļ uz izglītības iestādi. Īpaši tādēļ, ka grupas un klases ir ļoti lielas.

"Elpceļu vīrusi organismā ir aktīvi trīs līdz piecas dienas, un tad pārējais ir atlieku parādības līdz pilnai izveseļošanai, vīrusi ir aktīvi pirmās dienas, ja aizved uz dārziņu, uzdāvina to vīrusu citiem. Rekomendācija ir paturēt mājās. Zarnu infekciju gadījumā – ja beidzas vemšana, beidzas caureja, 24 stundas pēc šo simptomu beigām," norādīja mediķe.

Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, lai neaplaistu kādu bērnu, kam ir hroniska slimība. Šādiem bērniem jebkurš vīruss nozīmē papildu slodzi organismam un ilgstošu ārstēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti