Kur vērsties pēc medicīniskās palīdzības svētku brīvdienās

Arī gaidāmajās Jāņu brīvdienās laikā no 23. līdz 25. jūnijam medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības saasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, atgādināja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Ar tālruņa speciālistiem var sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzami, vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās brīvdienās medicīnisku konsultāciju varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā dežūrārsts var arī izrakstīt zāļu recepti vai atvērt darbnespējas lapu.

Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams šeit.

Pirms doties uz slimnīcu, vēlams ar to sazināties

NVD atgādināja, ka traumu (apdegums, mežģījums, lūzums un citas) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā medicīnisko palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās. 

"Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu, pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties, lai pārrunātu palīdzības saņemšanas iespējas atbilstoši pacienta veselības stāvoklim," norādīja NVD. "Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās jāvēršas, ja ir gūti ķermeņa apdegumi.

Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana."

Kad zvanīt uz tālruni 113?

Dzīvībai kritiskā situācijā NVD aicināja zvanīt uz ārkārtas tālruni 113.

Par dzīvībai kritiskām situācijām uzskatāmi gadījumi, kad cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks).

Arī gadījumā, ja ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes, jāzvana uz tālruni 113.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti