115 000 Latvijas iedzīvotāju katru gadu slimo ar depresiju

No depresijas visā pasaulē ik gadu cieš vairāk nekā 350 miljoni iedzīvotāju, un tā ir trešā visbiežāk sastopamā psihiskā slimība Eiropā, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati. Latvijā ar šo slimību katru gadu slimo 115 000 Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)  informācija. 

Latvijā katru gadu ap sešiem procentiem iedzīvotāju valsts sistēmā saņem medicīnisko palīdzību psihisku traucējumu gadījumā, tomēr pētījumu dati un eksperti apliecina, ka reālā šo traucējumu izplatība valstī ir daudz augstāka, informēja Rīgas domes (RD) Labklājības departaments.

Pēdējā mēneša laikā biežu stresu, sasprindzinājumu un nomāktību izjutis gandrīz katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs 15-64 gadu vecumā, rāda SPKC aptaujas dati.

Savukārt ar depresiju Latvijā katru gadu slimo 115 000 iedzīvotāju darbspējīgā vecumā, liecina pētījumi.

Piektdien, 10.oktobrī, Pasaules garīgās veselības dienā notiks psihiskās veselības aktualitātēm veltīta preses konference, kuru organizē RD Labklājības departaments sadarbībā ar PVO pārstāvniecību Latvijā. Konference norisināsies Apvienoto Nāciju Organziācijas (ANO) Nama konferenču zālē, Pils ielā 21, Rīgā.

Pasaules garīgās veselības dienas tēma 2014.gadā ir "Sadzīvot ar šizofrēniju".

Šizofrēnija ir viena no smagākajām psihiskajām saslimšanām, kas saistīta ar būtisku darba spēju un dzīves kvalitātes pazemināšanos un bieži turpinās visas dzīves garumā. Tiek uzskatīts, ka pasaulē aptuveni viens procents iedzīvotāju ir šizofrēniskā spektra traucējumi. Pērn Latvijā ar šiem traucējumiem slimojuši 19 419 cilvēki, kas veido 23 procentus no SPKC reģistrā esošajiem pacientiem ar psihiskiem traucējumiem.

Preses konferencē piedalīsies RD Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs Elmārs Rancāns, SPKC sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis un biedrības "Gaismas stars" pārstāvis Jānis Urtāns. Konferences sākums plkst.11:00.

Pasaules garīgās veselības diena tiek atzīmēta katru gadu 10.oktobrī.

Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības aktualitātēm visā pasaulē un apvienot spēkus atbalsta pasākumiem. Lai vērstu uzmanību uz depresijas profilakses un palīdzības jautājumiem, RD Labklājības departaments ir izvietojis vides instalācijas Rīgas parkos, kurās aicina iedzīvotājus uz bezmaksas semināriem oktobrī un novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti