Dienas ziņas

Dienvidkurzemē mēģina atjaunot jāšanas sporta tradīcijas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Valsts asinsdonoru centram jaunas telpas Rīgas centrā

Valsts asinsdonoru centram jaunas telpas pašā Rīgas centrā

Nodot asinis un palīdzēt kādam izglābt dzīvību no šodienas var arī pašā Rīgas centrā, asins ziedošanas vietā "Sakta", Brīvības bulvārī. Turp pārcēlusies iepriekš populārākā asins ziedošanas vieta, kas līdz šim atradās Merķeļa ielā. Darba laiki šim asins nodošanas punktam gan saglabāsies tādi paši kā līdz šim.

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ticis pie jaunām telpām Rīgas sirdī. Šeit ir gaišas un plašas telpas, visa vajadzīgā aparatūra un darbinieki, kas savu darbu dara laipni un atbildīgi. Kā pirmais asinis nodot ieradās Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" programmas direktors Kārlis Kazāks. Viņš asinis ziedo regulāri, šī bija 14. reize.

"Ir latviešiem labs teiciens – padalīties ar sevi. Man liekas, ka visvienkāršākais veids, kā padalīties ar sevi, ir šādi," pauda Kazāks.

Blakus krēslā ar mazāku pieredzi asins ziedošanā – veselības ministre Līga Meņģelsone ("Apvienotā saraksta" deleģētā). Viņa iedrošināja arī citus nākt un palīdzēt kādam izglābt dzīvību. Ministre norādīja, ka pēdējo reizi asinis ziedojusi ļoti, ļoti sen. "Tāpēc šī iespēja tieši šajā centrā "Sakta" ir lieliska. Faktiski mēs pirms Ministru kabineta sēdes varam ienākt un jebkurš arī var nodot asinis. Tā kā es aicinu ministrus un jebkuru cilvēku izmantot šo iespēju un palīdzēt līdzcilvēkiem," sacīja Meņģelsone.

Pašlaik VADC ziedot aicina ikvienas asinsgrupas donorus. VADC prognozē, ka izdevīgās atrašanās vietas dēļ vēlme nodot asinis būs patiešām liela. 

Tiek pieļauts, ka dienā šeit varētu apkalpot pat 50 donorus, kas ir vairāk, nekā VADC galvenajā mītnē Sēlpils ielā. 

VADC direktore Egita Pole pauda, ka pēdējo trīs gadu laikā Latvijā vēlme ziedot asinis ir palielinājusies. "Mēs esam ļoti priecīgi, ka patiešām pēdējo trīs gadu laikā Latvijā vēlme ziedot asinis ir palielinājusies. Mēs katru gadu novērojam, ka mums ir atkal rekords ziedotāju ziņā. Bet jāsaka, ka arī pēc pandēmijas slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem pastāvīgi palielinās. Līdz ar to mēs priecājamies, ka mums ir vairāk donoru. Diemžēl mums ir arī vairāk pacientu, kuriem šīs asins pārliešanas ir nepieciešamas," pastāstīja Pole.

Asinsdonoru centra vēlme ir piekļūt tuvāk donoriem un tur, kur viņiem ērtāk. Asins krājumi jāatjauno nepārtraukti, un vasarā var gaidīt, ka ielās atgriezīsies asins donoru autobusi. Patlaban asinsdonoru centrs ziedot aicina ikvienas asinsgrupas donorus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti