Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāju Lieni Dambiņu

Zviedrija vēlas kļūt par "bezdūmu valsti"

Zviedrija vēlas kļūt par «bezdūmu valsti»

Vakar, 31. maijā, pasaulē atzīmēja veselības organizāciju noteikto "dienu bez tabakas". Eiropā vistuvāk mērķim atteikties no smēķēšanas ir Zviedrija. 

Statistikas aģentūras "Eurostat" dati liecina, ka pirms četriem gadiem smēķēja tikai 6,4% par 15 gadiem vecāku Zviedrijas iedzīvotāju, bet Eiropas Savienībā šis rādītājs bija 18,5%.

Kopš tā laika smēķēšanas aizliegums Zviedrijā attiecināts ne tikai uz bāru un restorānu iekštelpām, bet arī āra terasēm.

Kāda Stokholmas iedzīvotāja atzina, ka viņai mazliet žēl šī netikuma piekritēju, jo pīpēt aizliegts gandrīz visās publiskās vietās, tajā skaitā uz ielām.

Valstī pēdējās desmitgadēs īstenotas pretsmēķēšanas kampaņas, un tas devis rezultātus. Eksperti vienlaikus atzīst, ka grūtāk ir cīnīties ar pieradumu pie nikotīna, un Zviedrijas gadījumā alternatīva ir "Snus" spilventiņi, ko ievieto zem lūpas, vai arī e-cigaretes.

Zviedrija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kur atļauti tabakas spilventiņi, un tradīcijas atbalstītāji to min kā labu alternatīvu cilvēkiem, kas vēlas atmest smēķēšanu. Tomēr daļa mediķu un pētnieku uzskata, ka arī šie atkarību radošie produkti var radīt veselības problēmas, tajā skaitā sirds slimības un diabētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti