Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

LTV seriāls jauniešiem «16+» skatāms internetā

Jauns žurnāls bērniem - «Pikolo»

Žurnāla «Pikolo» veidotāji vēlas iedrošināt bērnus radoši darboties pašiem

Jaundzimušais žurnāls “Pikolo” ir latviešu autoru komandas radīts izdevums zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem vecumā no trīs līdz sešiem gadiem. Žurnālā var radoši darboties, izpildot dažādus uzdevumus vai kopā ar vecākiem lasot stāstus.

“Pikolo ir vārds mākonītim, kurš iet cauri visiem nākamajiem žurnāliem, tas ir galvenais tēls un tad arī viņam ir draugi, kuri slēpjas žurnāla lappusēs – gan stāstos, gan uzdevumos,” stāsta žurnāla izdevēja un projekta vadītāja Katrīna Tālberga.

Tālberga arī skaidro, ka mākoņa forma izvēlēta apzināti: “Gribējās, lai tas ir kaut kas elastīgs. Bērni noteikti ir skatījušies debesīs kopā ar saviem vecākiem, pētījuši mākoņus, redzējuši, ka mākoņi mainās, redzējuši tā formas. Tāpēc gribējās, lai galvenais tēls ir bērnam kaut kas saistošs, saprotams un ka viņš var iztēloties no tā jebko. Piemēram, mākonītis var kļūt par dinozauru, par helikopteru, par jūrnieku, sapņu aitu – jebko, ko varam ieraudzīt debesīs.”

Pirmais “Pikolo” numurs veltīts tēmai “Profesijas”. Zinātkārais, rotaļīgais un draudzīgais mākonītis palīdzēs bērniem fantazēt, par ko varētu kļūt, kad izaugs liels. Lai arī viņš ir mazs, viņa sapņi – lieli. Tāpat kā žurnāla radošajai komandai.

Izdevēja atklāj, ka žurnāla formāts nav izvēlēts nejauši – 

veidotāji vēlējušies, lai izdevums ir bērniem draudzīgs un tajā ir iespējams arī darboties, piemēram, zīmēt, rakstīt un griezt.

Pirmajā numurā var gan izgriezt Pikolo masku, gan uzzīmēt džungļos dzīvojošu dzīvnieku, gan arī izkrāsot īpaši tam atvēlētas lapas. 

“Mēs speciāli esam izvēlējušies kvalitatīvu papīru, biezu, lai tas neizjuktu, bērnam darbojoties ar to. Lai var krāsot ar akvareļu krāsām, nesaberzīsies papīrs, lai var griezt. Lai bērnam ir sajūta, ka viņam viss izdodas, ka viņš var darboties, papīrs to ļauj, un tas mums ir ļoti būtiski, ka mēs iedrošinām bērnu darboties ar žurnālu,” uzsver Tālberga.

Autori pagaidām gaida lasītāju atsauksmes, tāpēc abonēšanā žurnāls vēl nav pieejams. Taču jau šobrīd to varot pasūtināt uz jebkuru pasaules valsti. Un žurnāls jau devies uz Angliju, Beļģiju, Ameriku un citām valstīm. 

Nākamais “Pikolo” žurnāla numurs ar jaunu tēmu,  ko veidos cita ilustratoru komanda, iznākšot 1. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti