Rīta Panorāma

Dināra un Raimonds Pauls programmas „No klasikas līdz...

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Vjačeslavu Kaščējevu

Zinātne ir interesanta! Jauns eksperimentu raidījums bērniem

Krāšņi eksperimenti, interesantas tēmas un sižeti par to, kas interesē bērnus – tas viss un vēl daudz citu neparastu lietu jaunajā Latvijas Televīzijas  raidījumā “Oskara laboratorija”. Raidījuma vadītājs ir zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, kurš bērniem vēlas parādīt, ka zinātne ir interesanta un aizraujoša.  Pirmais raidījums ēterā būs jau šo sestdien, 7.oktobrī.

Kāpēc raidījuma nosaukums ir "Oskara laboratorija"? Jo viens no raidījuma vadītājiem būs īsts robots, kas ir pieauguša cilvēka augumā un dzīvo Igaunijā – AHHAA Zinātnes centrā. Šo robotu sauc Oskars. Tieši pie Oskara iekārtota raidījuma studija - tieši tāpēc raidījuma nosaukums ir “Oskara laboratorija”. Bez Oskara raidījuma vadītāja lomā iejutīsies arī zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs un viņa palīdze Ilva Ecētāja.

Vjačeslavs Kaščejevs Oskaru raksturo kā bērnišķīgu, zinātkāru un lielisku palīgu raidījuma vadītājiem. Raidījuma veidotāji cer, ka Oskars izraisīs vislielāko bērnu sajūsmu.

Vjačeslavs Kaščejevs savu darbu raidījumā raksturo kā izaicinājumu: "Tas ir liels izaicinājums, galvenais, kas lika iesaistīties, ir, spert solīti tālāk un saprast, kā tas (eksperiments) saistīts ar reālo dzīvi. Izaicinājums, kā no izklaides aiziet uz zināšanām, ir liels. Man tas ir eksperiments - iejusties man neparastā lomā. Sākumskolas vecumā (bērnam) nav jābūt pārlieku nopietnam, te (raidījumā) ir nepastarpināta pieredze ar fizikālajām parādībām, tā sniedz prieku, šajā priekā nevarēju nedalīties ar mazajiem skatītājiem."

Jaunajā zinātnes un eksperimentu raidījumā bērniem “Oskara laboratorija” būs krāšņi eksperimenti, interesantas tēmas un sižeti par to, kas interesē bērnus.

Jaunais raidījums bērniem par zinātni un eksperimentiem "Oskara laboratorija" Latvijas Televīzijas pirmā kanāla (LTV1) ēterā būs no sestdienas, 7. oktobra, plkst.10.30 . Pirmajā raidījumā īpaši stāstīs par elektrību.

Kopā ar robotu Oskaru viņi astoņu sēriju garumā stāstīs par visdažādākajām tēmām – kosmosu, cilvēka ķermeni, elektrību, dabas parādībām un daudzām citām lietām. Būs arī atsevišķs raidījums, kas veltīts tam, kā uzņem kino.

Taču galvenais, protams, ir eksperimenti, kuri Oskara laboratorijā norisināsies nepārtraukti – būs "sprādzieni", dūmi un arī smakas. Kā saka raidījuma vadītājs V. Kaščejevs – zinātne ir tik interesanta, ka tas ir jāredz, un, tikai to redzot, var iemīlēt fiziku, matemātiku un ķīmiju!

Raidījumu veido producentu kompānija "Brīvdienas", kas ir autori daudziem Latvijā labi zināmiem TV raidījumiem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti