Ziemassvētku «šanas» – pikošanās, piparkūkošanās, svečošanās. Četras leļļu izrādes mazajiem skatītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Septiņās nedēļas nogalēs Liepājas Leļļu teātris skatītājiem piedāvās četrus saturiski atšķirīgus un krāšņus iestudējumus, kuri uzbur svētku laika prieku. Decembrī un janvārī gaidāmajās izrādēs iekļautas visas tās “šanas”, kas raksturīgas gadumijai un Ziemassvētku laikam – pikošanās, piparkūkošanās, svečošanās, vēstuļu un apsveikumu rakstīšanas, dāvanu saiņošanas un, protams, ticēšana Ziemassvētku brīnumam, paziņojumā presei pauda teātra pārstāvji.  

“Ziemassvētku vecīšu dumpis” Aleksandra Jonova režijā ir jaunākais Liepājas Leļļu teātra aktieru veikums un uzbur īstu adventes laika noskaņu, skatītājiem piedāvājot daudz jautru un pārsteigumiem bagātu mirkļu izrādēs gan latviešu, gan krievu valodā. Padzirdējuši, ka bērnu ticība Ziemassvētku vecīšiem ir zudusi, vecīši sarīko dumpi un dodas uz siltzemju kūrortu, lai neticīgie paši tiek galā ar svētku rūpēm.

Poētisku Latvijas lauku ainavu ziemā uzbur  izrāde “Rūķīši un Mežavecis”, kas Lailas Kirmuškas režijā tapusi pēc Dz. Rinkules-Zemzares, V. Plūdoņa, B. Saulīša un Raiņa bērnu dzejas motīviem. Tur, kāda neparasta meža malā, kādā parastā lauku sētā dzīvo kaķēns Minka. Ne jau viens. Ar saviem draugiem – prātīgo suni Duksi un neprātīgo pīļtēviņu Ansi. Visi zina, ka noslēpumainajā mežā, kur dzirdamas balsis un skraida vīriņi ar garām bārdām,  labāk neiet. Tomēr vēlēšanās noslēpumu atklāt ir ļoti liela.    

Pat tad, ja sniegavīra Olafa sarīkotajā Ziemassvētku koncertā nekas nenotiek pēc iecerētā scenārija un maiga sniedziņa vietā uz skatuves sāk birt vardes, allaž priecīgā un draudzīgā Olafa optimisms ir iedvesmojošs.  Izrādē “Olafa Ziemassvētki” mīlīgais sniegavīrs vienkopus pulcina visdažādāko pasāku varoņus, tāpēc Leldes Kaupužas  iestudētais uzvedums kļuvis par vienu no iecienītākajiem Liepājas Leļļu teātra skatītājiem.

To, ka svētku noskaņas radīšana ir mūsu pašu spēkos, māca elfiņi no izrādes “Piparkūku brokastis ar Ziemassvētku vecīti”. Īsi pirms  Ziemassvētkiem izrāde atgādina par daudzajiem darbiņiem, kas veicami, lai svētku prieks ienāktu katrā mājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti