Ģimenes studija

Labdarības maratons "Dod pieci!": Emocionālās apmācības programma vecākiem

Ģimenes studija

Sarunas Ilzes Gaņinas ģimenē un meitas Karīnas meistarklase sēnīšu un čiekuru cepšanā

Kā pirmssvētku laikā sarūpēt pārdomātas, vajadzīgas un mīļas dāvanas

Ziemassvētki nāk ar dāvanām. Kā par to runāt ar bērnu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ziemassvētki asociējas ar ģimenes kopā būšanu, smaržām un garšām bagātu laiku un, protams, ar dāvanām. Dāvanas kādam ir tikai jauka piedeva svētkiem, kādam pats galvenais notikums. Ar bērnu jārunā par dāvināšanas notikumu, ne dāvanu kā lietu.

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par to, kā pirmssvētku laikā sarūpēt pārdomātas, vajadzīgas un mīļas dāvanas saviem tuvākajiem un kā dāvāt vērtīgāko - savu laiku un sirds siltumu?

Raidījuma viešņas nosauca savas asociācijas ar Ziemassvētkiem - smarža, kopā būšana,  gaišs, ģimenes sajūtas, iespēja radīt prieku, kopā būšana ar ģimeni un tuviniekiem, garša, gaidīšana, meklēšana.

“Mēs dāvanu sasaistām ar lietu, bet dāvana ir saldums sirdij. Ja runā par patērniecību, tad visvairāk uzrunā Adventas kalendārs, kur ir pārsteigums un nav tik daudz lietu, “ ar savām sajūtām dalās Ginta Ernštreite no Labas dzīves skolas "DARA".

Bērni grib dāvanās lietas, ja ģimenē īpaši neaizraujas ar rotaļlietu pirkšanu, tad Ziemassvētki ir dāvanu laiks, tāpēc tad var izpildīt bērna vēlēšanos un uzdāvināt rotaļlietu. Ģimenei ir jāstrādā pie domas par nemateriālām dāvanām.

Trīs dāvanu ieteikumi: dāvini emocijas, otru dzīvi lietām – gatavojot pašam dāvanas. Ja nu nekas neder, tad var doties uz veikalu un nopirkt.

Dāvanas dod sirds siltumu, bezpersoniska dāvanu karte tādu nedos. Dāvanas nedrīkst būt apgrūtinājums. Ja ģimene nevar atļauties skolotājam piecus eiro dāvanai, tad vajag atteikties - mēs paši radām tradīcijas un varam arī tās mainīt.

Ar bērnu jārunā par dāvināšanu, par pašu procesu un emocijām, ko līdzi nes dāvināšana, ne par lietām. Dāvinot jāsaprot, kas cilvēkiem dos prieku.

Ziemassvētkos gaida prieku un pārsteigumu! Dāvana neprasa zināt, kas ir dāvinātājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti