Ģimenes studija

Lasīšana kopā un priekšā lasīšana var veicināt lasītprieku skolas vecuma bērniem

Ģimenes studija

Ko piedāvāt veselīgās brokastīs skolēnam un ar ko piepildīt pusdienu kastītes?

Zemessardzei - 30. Ciemojamies pie aktīviem zemessargiem Aināra un Aivja Šiliņiem

Zemessardzei – 30. Ciemos pie zemessargiem Aināra un Aivja Šiliņiem

Zemessardze šovasar atzīmē savas pastāvēšanas 30. gadadienu. Zemessargi ir mūsu ikdienas varoņi, kuri padara sabiedrību labāku un valsti – drošāku, norādījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks. "Ģimenes studija" dodas uz Jelgavu tuvāk iepazīties ar diviem varoņiem – tēvu un dēlu  Aināru un Aivi Šiliņiem –, viņi abi aktīvi darbojas šajā brīvprātīgajā militārajā organizācijā un saka, ka dara to, patriotisma jūtu vadīti. Bet viss sācies ar orientēšanās sportu, kuru par savu sauc abi Šiliņi.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Sarunā piedalās arī Aināra sieva Gundega, kaut arī viņa skaidro, ka vienkārši atbalsta savus vīriešus, un, kad ir mācības vai sacensības, gaida mājās, tomēr sarunas gaitā atklājas, ka arī Gundegai pašai patīk aktīvs dzīvesveids.

Ar orientēšanos Ainārs Šiliņš nodarbojas jau apmēram 20 gadus. To ieteicis kolēģis. Vienlaicīgi viņš arī iesaistījies Zemessardzē.

Orientējoties svarīgas ir ne tikai sportiskās aktivitātes, bet arī tuvība ar dabu. Ainārs atklāj, ka orientieristi arī cenšas sakopt vietu, kur sporto. Arī savāc iepriekšējo "dabas mīļotāju" atstāto.

Dēls Aivis jau no mazotnes arī ir iesaistījies orientēšanā. Savulaik gājis visādi, sākumā nav veicies, bet tagad viņš atzīst, ka orientēšanās ir daudz interesantāks sporta veids nekā vienkārši skriešana. Arī viņa draudzene ir saistīta ar orientēšanos – viņa ir orientēšanas trenere. Aivis atzīst, ka ir svarīgi, lai abiem ir kopīgas intereses.

Jau dažus gadus rogainingā iesaistījusies arī Gundega. Arī viņa neslēpj, ka sākumā bijis grūti, bet ir sevi jāpārvar un tas sniedz gandarījumu. Bet, kad ģimenes vīrieši dodas uz mācībām vai sacensībām, viņa pati iziet paskriet vai pastaigāties. Tagad, kad bērni jau ir izauguši, Gundega arī dodas uz sacensībām atbalstīt vīru un dēlu.

Apmēram tajā pašā laikā, kad sācis orientēties, Ainārs iesaistījies Zemessardzē. Ar laiku viņš piedāvājis arī dēlam. Tagad abi kopā dodas uz mācībām, nometnēm. 

"Tas stiprina patriotisko audzināšanu," uzskata Ainārs.

Aivis piekrīt, ka mācības Zemessardzē ir interesantas: var apgūt šaušanas iemaņas, kas nav tik vienkārši, kā rāda filmās, arī disciplīna palīdz dzīve, tie ir arī jauni draugi foršā kolektīvā, kā arī iespēja piedalīties orientēšanās sacensībās.

Lai arī šobrīd zemessargi saņem "dienesta izpildes naudu", gan Ainārs, gan Aivis atzīst, ka darbība Zemessardzē abiem vairāk ir saistīta ar patriotismu un vēlmi iesaistīties tajā, ko piedāvā mācībās. Nauda – patīkams bonusiņš mēneša beigās.

"Viennozīmīgi tas ir spēks, mācības ir daudz biežāk nekā kādreiz, cilvēki kļūst izglītotāki tieši militārā jomā. Protams, ja būs nepieciešamība, kaut nu tā nebūtu, tad viņi arī varēs parādīt to spēku," Zemessardzi raksturo un atzīst Ainārs.

Sarunā nepiedalās Gundegas un Aināra meita Madara, kura devusies pēc savas meitiņas uz bērnudārzu. Gundega vērtē, ka omes statusā viņas dzīvē nekas nav īpaši mainījies, kā tas bijis attiecībās ar bērniem, kad viņi bijuši mazi. Ainārs gan bilst, ka būt par opi ir citādi, nekā būt par tēti, jo mazmeitiņu var vairāk palutināt, nav jābūt tik stingram kā tētim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt