Ģimenes studija

Ģimenes studijas speciālizlaidums: atskats uz aizvadītajā gadā paveikto

Ģimenes studija

Emocionālā inteliģence: kā šo prasmi mācīt bērniem

Mācības un ģimenes dzīve: Kā vecākiem studijas apvienot ar bērnu audzināšanu

Visu mūžu skolas solā. Mūžizglītība karjeras turpināšanai, sevis pilnveidošanai un hobijiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Padziļināt iegūto izglītību, pilnveidot sevi vai turpināt izglītību citā jomā ir ļoti izplatīta realitāte mūsdienās gan tāpēc, ka sabiedrība mainās un nepieciešamas jaunas zināšanas, gan arī tāpēc, ka to nosaka darba joma, īpaši, ja tā saistīta ar tehnoloģijām, pauž raidījuma “Ģimenes studija” viesi.

Jauns gads bieži nāk ar kādu apņemšanos, piemēram, pilnveidot sevi. Turklāt mūsdienās nebeidzami skan atgādinājums – jāmācās ir visu mūžu. Tā ir dzīves nepieciešamība.

Ideja par mūžizglītību ir bijusi aktualizēta jau agrāk, mūsdienās saskaramies ar strauju tehnoloģiju attīstību, tāpēc daudzi cilvēki savu karjeru nevarēs turpināt bez tālākas izglītības, izglītības dažādās formās. Aktuālākā ir tehnoloģiju attīstības joma, kur manuālu darbu aizstāj ar tehnoloģijām, pauž bijusī izglītības un zinātnes ministre, šobrīd Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas nozares izglītības eksperte Mārīte Seile.

Formālās studijas mūsdienās nav vienīgais atrisinājums, ir dažādas iespējas Latvijā un pasaulē. Latvijā, piemēram,  Valsts izglītības attīstības aģentūra piedāvā dažādus kursus, uzsver Seile.

Pēc vidusskolas izvēlas profesiju, bet pēc gadiem ir nepieciešamība vēl ko mācīties. “Sāku ar juridisko izglītību, darba jomas bija saistītas ar nekustamajiem īpašumiem. Tagad izglītību papildina studēšana būvniecības jomā. Papildus ir vēl jomas, kuras interesē, piemēram floristika,” savu izglītības izvēles ceļu raksturo divu bērnu mamma Agnese Breice, kura vairākkārt mainījusi karjeras virzienu, šobrīd strādā kā projektu vadītāja uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi".

Zvērināta advokāta palīdze Māra Bērtaite kā pirmo izvēlējās juridisko izglītību, pakāpeniski nonāca pie intereses par teātri, sāka rakstīt blogu par teātra izrādēm, tad sāka ar dažiem izvēles kursiem, līdz iestājās Latvijas Universitātes Baltu filoloģijas teātra nozares maģistra studijās. ”Studiju savienošana ar bērnu audzināšanu bija lielas bažas, bet bailes bija lielākas nekā grūtības realitātē,” pauž Bērtaite.

Augstskolu studiju kvalitātei ir jābūt nevainojamai, diemžēl ne vienmēr tā ir, bet augstskola nav vienīgais izglītošanās veids.  Ir iespēja arī mācīties bez maksas vai par samaksu dažādos kursos Latvijā un pasaulē, skaidro Seile.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti