Visā Latvijā notiks Bērnu drošības dienas sporta spēles

Lai interesanti un izglītojoši šogad nosvinētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Veselības ministrija (VM) jūnijā un jūlijā rīko 12 Bērnu drošības dienas sporta spēles visā Latvijā – pirmās spēles notiks jau 4. un 5. jūnijā Rīgā, informē organizatori.

Ik gadu 1. jūnijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kuras aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena kā svētki tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs. Šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, uzsverot, ka viņiem ir tiesības būt drošībā un aizsargātiem ne tikai ģimenē un sabiedrībā, bet arī brīvajā laikā atpūšoties un sportojot.

4. jūnijā spēles notiks Rīgā, Centra sporta kvartālā, K.Barona ielā 116a, un 5. jūnijā Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, Sarkandaugavas ielā 24.

Savukārt citās jūnija un jūlija nedēļas nogalēs arī Jūrmalā, Jelgavā, Ventspilī, Jēkabpilī, Valmierā, Liepājā, Cēsīs, Salacgrīvā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Sporta spēles visiem apmeklētājiem būs bez maksas, un to mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 6 līdz 18 gadiem, taču piedalīties varēs arī jaunāki bērni, kuriem uzdevumi tiks pielāgoti vecumam.

Spēļu laikā ikvienam būs iespēja piedalīties 14 dažādās aktivitātēs – 11 individuālajās un 3 sacensību formāta.

Visas aktivitātes būs pieejamas vienlaikus un tiks sadalītas zonās. Dažas no aktivitātēm: galda hokejs, mini futbols, zvanu koridors, balansa dēlis, atmiņas spēle, labirinta skrējiens, ūdens spaiņa spēle. Sporta aktivitātes veidotas tā, lai izglītotu un praktiski pievērstu uzmanību traumatisma nozīmei, cēloņiem un riskiem.

Sporta spēles var apmeklēt visa ģimene. Kamēr bērni sportos, vecāki varēs iepazīt mobilo darbnīcu “Bērnam droša māja” un uzzināt padomus traumatisma profilaksei vai klausīties izglītojošas lekcijas par fiziskās slodzes nozīmīgumu bērnu ikdienā. Lekcijas nodrošinās apmācītu nozares ekspertu komanda, kas piedalījusies arī spēļu programmas tapšanā.

Sportiskās dienas programma sāksies plkst. 11.30 ar reģistrāciju un noslēgsies plkst. 16.00 ar apbalvošanu. Sporta spēlēs varēs piedalīties gan visas dienas garumā, gan izvēloties  tikai atsevišķas aktivitātes (plkst. 13.15, 14.15 un 15.15 notiks starprezultātu paziņošana un apbalvošana). 

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Visi kampaņas informatīvie materiāli pieejami VM tīmekļvietnē www.esparveselibu.lv un Bērnu slimnīcas tīmekļvietnē www.bkus.lv. Kampaņas aktualitātes tiks atspoguļotas arī veselības ministrijas un bērnu slimnīcas sociālajos tīklos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt