Viņa ir laba māte - visa pasaule redzēs. Silvijas stāsts

Viņa te ilgi neuzturēsies. To Silvija skaidri zina. No pirmās stundas to jau pateikusi. Viņa pa telefonu visu nokārtos un sarunās. Viņas jaunais draugs Vilis ir gana apsviedīgs – tapetes prot izlīmēt, arī logus un durvis dzīvoklītī nokrāsos. Atliek tikai mēbeles pārvest un pagrabā plauktus izkrāmēt. Ai, kā Silvija to pati visu gribētu izdarīt, viņa visu prot un visu zina labāk! Vēl tikai draudzene Līga jāpierunā, lai bišķi Vili uzrauga, ka neaizdzeras, pagāns tāds. Bet viņš jau tikai brīvdienās dzer, strādā centīgi, vienā darba vietā jau desmito gadu. Laba viņam sirds.

Palīdzība krīzes situācijā nonākušajām jaunajām grūtniecēm un māmiņām

  • Biedrības „Ģimenes Šūpulis” krīzes centrs Patvēruma māja no 2015. gada uzņem un atbalsta bez fiziska, emocionāla un psiholoģiska patvēruma palikušas un grūtībās nonākušas grūtnieces un jaunas māmiņas ar mazuļiem līdz viena gada vecumam. Kontakti: „Jaunpalejas,” Kauguru pagasts, Beverīnas novads; Tālr. 64234485; epasts: [email protected]; www.gimenes-supulis.lv; vadītāja: Valda Reķe, mob. 26548496, e-pasts: [email protected];
  • Misija „Pakāpieni" palīdz krīzes situācijās nonākušajām grūtniecēm un jaunajām māmiņām, vientuļajiem vecākiem un daudzbērnu ģimenēm. Kontakti:  Rīgas iela 41, Tukums; tālr. 26287215; www.pakapieni.lv;  e-pasts: [email protected]
  • Biedrība „Cerību spārni” Siguldas novada „Kārklos” lietošanā uz 10 gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur izveidots Sociālā atbalsta centrs „Cerību māja”. Atbalsta centrs sniedz divus pakalpojumus – sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā un aprūpes un dzīvesprasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojumu vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.Tālr.: +371 26879835. e-pasts: [email protected].

Silvija tā gribētu tur atrasties, bet nevar mazo neizremontētā dzīvoklī vest. Par ātru pieteicās. Nepaspēja visu. Nekas, gan jau uz pavasara pusi viss būs gatavs, tad arī jaunāko dēlu ņems ārā no audžuģimenes, lai dzīvo visi kopā. Kas tā par dzīvi – parunāties ar dēlu vienreiz nedēļā pa telefonu? Kopā jādzīvo! Viņa cīnīsies.

Silvija ir apņēmības pilna vairs alkoholu nelietot, ja nu vienīgi kapu svētkos, kad uz vieglām smiltīm jāiedzer.

Pati audzinās kaut jaunākos divus bērnus. Viņa visai pasaulei pierādīs, ka ir vislabākā māte! Tas nekas, ka viņa neprot lasīt un rakstīt, bet parakstīties prot. Sen jau kā neizdevās piekto klasi pabeigt. Nekas. Vilis prot - izlasīs, uzrakstīs, ko vien vajadzēs.

Toties tik garšīgus pīrāgus un kanēļmaizītes, kā Silvija prot cept, reti kurš tik labi cep. Arī ruletes un kūkas uzceps - ka tik svētki pagadītos. Mazajai katru mēneša jubileju svin. Tad visus var cienāt un uzslavas noklausīties. Viņa prot arī konservēt visu, kas vien dārzā izaug, mežā ogas un sēnes salasa vairāk par citiem. Un kādas viņai leknas puķu dobes iznāk! Kaimiņi aiz skaudības visas acis izskata!

Silvija ir īsts cīrulis, jau četros no rīta neguļas. Ko tur gulšņāt, jāceļas! Darbus var vienmēr atrast, un strādāt viņai patīk, darbi paši šķiras. Mazo aprūpē uz to labāko, arī zeķītes un cimdiņus saadījusi kaudzēm, lai tik dziju iedod. Adatas pašas zibēt zib. Jā, enerģijas Silvijai tik daudz, ka, ja vien varētu, vēl kādam aizdotu. Pat 13 kilometrus iet pēc cigaretēm ir tīrais nieks – pāris stundas, un var mazliet relaksēties ar kāro dūmu.

Silvija prot dzīvot. Viņa saņemsies, ja vien sociālie un bāriņtiesas netraucēs. Viņiem visur un par visu ir aizdomas. Viņi netic, ka Silvija varēs, ka viņa spēs sākt jaunu pavedienu, kā zeķīti adot, liks klāt valdziņu pēc valdziņa. Arī lielajai meitai iemācīs par gaidāmo mazbērniņu rūpēties. Visu pateiks, ko viņa zinās, ja vien ļaus, ja nenometīs klausuli, kad viņa zvana. Viņa tikai pašu labāko grib meitai pateikt, kā nekā viņai pirmās dzemdības, pirmais bērniņš gaidāms. Ja vajadzēs, uzaudzinās arī mazbērnu, gana jauna vēl.

Lai visi viņai ļauj dzīvot! Silvija varēs. Silvija prot. Silvija grib.

Lai tikai ātrāk ved viņu uz izremontēto dzīvokli. Pati visu sakārtos. Sasildīs, sakurinās, malka jau iepirkta, pietiks. Zvanīs viņa atkal sociālajai, lūgsies, prasīs, ja nē – pateiks visu, ko par viņiem domā. Lai protas, lai zina, ka nav ar pliku roku ņemama un īsā pavadā turama. Viņa neatlaidīsies. Izies ar mazo pastaigāt, tad piezvanīs, lai citi nedzird un neredz, kā Silvijai sirds plosās un asaras birst aumaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt