Rīta Panorāma

Svētdien Lielajā ģildē skanēs ģitārmūzikas un tango koncerts

Rīta Panorāma

Intervija ar Gunu Laganovsku

Skolēni tirgo savus izgudrojumus

Viedā ūdens pudele, dabīgas ziepes un citi. Skolēni tirgo savus izgudrojumus

Viedā ūdens pudele, dabīgas ziepes un daudzi citi skaistumkopšanas produkti, digitālie produkti, kā arī rotaļlietas un pārtikas preces šajās brīvdienās bija nopērkamas tirdzniecības centrā “Domina”. Aizvadīts gada lielākais skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “Cits bazārs”, kurā šogad pārstāvēti vairāk nekā 270 skolēnu uzņēmumi

Elizabete Brūniņa no Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas kopā ar klases biedreni un ķīmijas skolotāju radījusi vienkāršotu trauku mazgāšanas līdzekļa formulu bez krāsvielām, smaržām un ķīmiskām piedevām. Tas ir dabai draudzīgs produkts.

"Mēs paņemam mūsu trauku mazgājamo lupatiņu, mēs saslapinām to ar ūdeni. Tad mēs paņemam kubu, pabraukājam pa to, un būtībā produkts ir nonācis uz mūsu trauku mazgājamās lupatiņas, un tagad mēs droši varam mazgāt traukus," par savu produktu stāsta Elizabete.

Tikmēr ventspilnieki ar 3D printeri izgatavojuši palīgrīku makšķerniekiem. Tas ir neliels lukturītis, kas pievērš zivju uzmanību.

"Tādā veidā makšķernieks var pievienot to makšķerei un pievērst zivju uzmanību. Šis prototips pat ieslēdzas automātiski," stāsta Ventspils Valsts ģimnāzijas skolnieks Konstantīns.

Arī pats Konstantīns ir kaislīgs makšķernieks un saka, ka loms ir daudz lielāks, ja lukturīti paņem līdzi. "Tas var strādāt līdz pat desmit metru dziļumā un līdz pat trīs stundām," viņš saka.

Jelgavnieki vēlas atgādināt par veselīgu dzīvesveidu un to, cik svarīgi ir izdzert pietiekami daudz ūdens. Vairākkārt izmantojamās stikla pudeles aprīkotas ar īpašu sensoru, kas atgādinās par vajadzību padzerties.

"Tas ir gaismas ietvars, kas ir universāls tādā ziņā, ka viņu var uzlikt uz pilnībā jebkuras pudeles. Viņa galvenā doma ir tāda – paziņot, kad jāpadzeras. Cilvēki mūsdienās aizmirst un neuzņem pietiekami daudz ūdens. Tas cilvēkiem rada daudz dažādas slimības, kā piemēram, imunitātes trūkumu," norāda Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolnieks Uģis Pumpurs.

Kopumā šajās brīvdienās tirdzniecības centrā “Domina” bija sastopami vairāk nekā 270 radoši skolēni, no kuriem daudzi savus produktus dosies pārstāvēt arī uz ārzemēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti