Sadaļas Sadaļas

VIDEO: Vai viegli būt jaunam? Saruna ar pusaudžu psihoterapeitu

Bērnu mentālās veselības nedēļā norisināsies saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu par pusaudžu vecuma izaicinājumiem.

Valda Meldera saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu veltīta pusaudžu vecumposmam, riska uzvedībai, saskarsmei un attiecībām, kā arī pandēmijas laika izraisītajām grūtībām pusaudžu dzīvē un to ietekmei uz pusaudžu attīstību.

Sarunā aplūkotās tēmas:

  • Kāpēc pusaudžu vecums ir tik svarīgs?
  • Smadzeņu attīstība un tās ietekme uz pusaudža uzvedību, veselību, saskarsmi un attiecībām.
  • Galvenie pusaudžu vecuma "uzdevumi".
  • Izteiktākie riska faktori un riska uzvedība.
  • "Tipiskā" pusaudža uzvedība un sarkanie karogi, kad apsvērt vēršanos pie speciālista.
  •  "Plaukstas" likums.
  • Pandēmija, pusaudzis un vai tiešām tik grūti būt jaunam?

Saruna norisināsies tiešraidē.

Tiešraides un videostāstus varat skatīties LSM.LV.

Uzziņai:

No 8. līdz 14. martam tiešsaistē norisināsies Bērnu mentālās veselības nedēļa, kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā.

Vebinārus un sarunas tiešsaistē vadīs psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, psihiatre Ieva Everte, pedagoģe Līga Bērziņa, klīniskā psiholoģe Kirstīne Balode un citi. Nedēļas notikumos piedalās arī “Centrs Dardedze” un biedrība “Papardes zieds”. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas.

Paralēli tiešsaistes sarunām norisināsies arī citi pasākumi – visu nedēļu “Debesmannas” sociālo tīklu profilos un LSM.LV ar videostāstiem dalīsies dzejnieki un rakstnieki, kas atsaukušies reflektēt par savām sajūtām saistībā ar mentālās veselības tēmu.

Katru vakaru “Debesmanna” profilā “Instagram” uz vecāku jautājumiem atbildēs pieredzējuši speciālisti; savukārt bērni visu nedēļu varēs saņemt bezmaksas konsultācijas, vēršoties pie “Papardes zieda” speciālistiem. Nedēļas noslēgumā ar savu pētījumu par jauniešu mentālās veselības problēmām savā blogā dalīsies arī Mg. psych. Ieva Vītoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt