VIDEO: «Satori» diskusija par minoritāšu atainojumu bērnu kultūrā - «To taču nevar rādīt bērnam!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tiešraidē notiek interneta žurnāla "Satori" un bērnu grāmatu izdevniecības "Liels un mazs" kopīgi rīkota diskusija "To taču nevar rādīt bērnam!" par minoritāšu atainojumu bērnu kultūrā, diskusiju vada "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners, paziņojumā presei informēja Andrejs Vīksna no "Satori".

Interneta komentāros un citur nereti nākas dzirdēt vai lasīt sašutušu vecāku komentārus "To taču nevar rādīt bērnam!" vai "Kā lai es to paskaidroju savam bērnam?". Šie komentāri bieži vērsti pret dažādu minoritāšu attēlojumu bērnu kultūrā vai pilsētvidē.

Rīkot šo diskusiju "Satori" pamudināja "Liels un mazs" izdotais nīderlandiešu rakstnieka Edvarda van de Vendela romāns pusaudžiem "Zilās zāles vasara" par divu puišu iemīlēšanos un savas seksualitātes apzināšanos.

Ko drīkst un ko nedrīkst rādīt bērniem? Kā bērni uzzina par dažādām seksuālajām minoritātēm? Kādu lomu šajā procesā spēlē kultūra? Vai Latvijā un latviski pieejamajā bērnu un pusaudžu kultūrā parādās minoritātes? Cik bieži un kā tās tiek attēlotas? Vai šīm tēmām pievēršas arī pašmāju autori? Kā māksliniekiem, rakstniekiem, režisoriem un citiem caur kultūru runāt ar bērniem par šīm tēmām? Vai bērnu kultūrai tas ir jādara?

Par šiem un citiem jautājumiem diskutēs:

  • pusaudžu psihologs Nils Sakss Konstantinovs,
  • rakstniece un bijusī pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Jana Egle,
  • antropoloģe un rakstniece Ieva Melgalve,
  • režisors Kārlis Krūmiņš,
  • izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti