VIDEO: Pavasara konference bērnu literatūrā un grāmatu mākslā

30. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 tiešsaistē notiks LNB Bērnu literatūras centra un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP) rīkotā Pavasara konference bērnu literatūras un bibliotēku speciālistiem „Stāv Lappuse kā Kaujas zirgs / Uz Dzejas pakaļkājām”.

Konferenci ievadīs Latvijas Universitātes profesores Ilzes Stikānes pārskats par 2019. un 2020. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendencēm un jaunumiem.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas zinātnes katedras docente Aiga Dzalbe savā prezentācijā “No Baltvilka līdz Baltvilkam” dalīsies savos iespaidos par jaunāko latviešu bērnu grāmatu ilustrācijā.

Dzejniece Inese Zandere stāstīs par bērnu dzejas krājuma “Garā pupa” tapšanu. Šogad septembrī uz Dzejas dienām atjaunotā gadagrāmata “Garā pupa” iznāks jau astoto reizi sadarbībā ar biedrību "Ascendum".

Lai pievērstu uzmanību dzejai un atdzejas jautājumiem, uzstāsies dzejnieki un atdzejotāji Guntars Godiņš un Kārlis Vērdiņš.

LBJLP ir Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Latvijas nodaļa, 30. aprīlī notiks organizācijas kopsapulce. Biedrības pienākums ir aktīvi popularizēt nacionālajā un starptautiskajā kontekstā Latvijas bērnu literatūras un grāmatu mākslas izcilības, šim mērķim LBJLP organizē Kultūras ministrijas līdzfinansētās valsts nozīmes Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumus un atbalsta lasīšanas veicināšanas projektus. LBJLP mērķtiecīgi īsteno savas tiesības izvirzīt nominantus un sagatavot pieteikumus IBBY piešķirtajai starptautiskajai Hansa Kristiana Andersena balvai, IBBY Goda sarakstam (IBBY Honour List) un Astridas Lindgrēnes memoriālajai balvai (ALMA).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt