VIDEO: Konference «Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atzīmējot raidījuma Ģimenes studija 10. dzimšanas dienu un arī Starptautisko Ģimenes dienu, 15. maijā notika tiešsaistes konference „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām”. Tā skars aktuālas ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmas, par kurām konferencē runās zinoši un pieredzējuši eksperti. Konference ir raidījuma dāvana klausītājiem un ikvienam tās saturs pieejams bezmaksas.

Tiešsaistes konferences „Seši soļi ģimenes mieram un pārmaiņām” mērķis ir skaidrot aktuālākos jautājumus, kas ietekmē ģimenes labsajūtu, kā arī sniegt atbalstu un ieteikumus pandēmijas laika radīto problēmu risināšanā. 

Pasākumā uzstāsies pieredzējuši eksperti, kuri runās par sešām svarīgām tēmām. Miega speciāliste Marta Celmiņa stāstīs par jauno vecāku miega kvalitāti un neizgulēšanās sekām, bet fizioterapeite Elita Salgrāve aicinās pievērst uzmanību stājas problēmām, kas var rasties pandēmijas laikā. Psiholoģijas doktore Ieva Stokenberga runās par vecākiem nepieciešamo restartu, savu dažādo lomu un attiecību pārskatīšanu, savukārt kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Gunita Kleinberga skaidros, cik svarīgi ir apzināties garīgās veselības sarežģījumus un meklēt palīdzību arī tad, kad krīze beigsies. Konferences noslēgumā uzmanības lokā būs izglītības jautājumi – pedagogs un skolas direktors Aleksandrs Vorobjovs stāstīs, kā pieaugušo stereotipi var ietekmēt bērnu karjeras izvēli, bet izglītības eksperts Gatis Narvaišs skaidros, kā šis laiks palīdz diagnosticēt un novērst problēmas izglītībā.

VESELĪBA

  • „Vai jaunajiem vecākiem atļauts gulēt? Padomi izmisušai ģimenei. Kas rada vairāk traumas – negulējuši vecāki vai miega treniņš?”, Marta Celmiņa.
  •  „Mājsēdes riska faktori. Muguras problēmas un fiziskās formas vājums” Elita Salgrāve.

ATTIECĪBAS

  • "Psihiskajai veselībai nav laika rāmis", Gunita Kleinberga.

IZGLĪTĪBA

  •  „Kā pieaugušo stereotipi ietekmē skolēnu karjeras izvēli un, kas attur jauniešus izvēlēties tehniskās zinātnes”, Aleksandrs Vorobjovs.
  •  „Pandēmijas diagnostika 21. gs izglītībai”, Gatis Narvaišs.

Konferences dalībnieki

Marta Celmiņa ir Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste un pediatre. Marta uzsver, ka cilvēkam miegs ir tikpat svarīgs kā elpošana un ēšana, tāpēc aktīvi runā par laba miega nozīmību, un īpaši pēta bērnu un pusaudžu miega paradumus un traucējumus. Nesen veiktajā vecāku pētījumā viņa saskārusies ar satraucošiem datiem par mazu bērnu vecāku miega nepietiekamību un sekām, ko tā raisa.

Elita Salgrāve ir fizioterapeite, lietišķā kinezioloģe un Baltijas Fizioterapijas centra vadītāja. Ikdienas darbā Elita strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem. Viņa norāda, ka ķermeni var salīdzināt ar telti. Ja visi tās stūri nospriegoti, tā ir simetriska un stabila, taču, līdzko kāds mietiņš palaists vaļīgāk, konstrukcija sašķiebjas. Mājsēde radījusi šo šķiebšanos, kas gan vecākiem, gan bērniem jānovērš, lai nerastos dziļākas fiziskās un arī garīgās veselības problēmas.

Gunita Kleinberga ir kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite. Ikdienā Gunita strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem un pusaudžiem. Viņa vada apmācību programmas pedagogiem tostarp par to, kā izprast bērnu attīstību un sniegt vajadzīgo attīstības atbalstu. Gunita uzsver, ka pusaudži nav „mazi pieaugušie”, kuri pandēmijai beidzoties pratīs paši tikt galā ar savām garīgās veselības problēmām, vecākiem tās jāpamana un jāiesaistās to risināšanā, neizliekoties, ka to nav bijis.

Aleksandrs Vorobjovs, ir Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas direktors, aizrautīgs matemātikas un fizikas pasniedzējs un Iespējamās misijas absolvents. Viņš uzsver, ka ir jāatbalsta bērnu un jauniešu interese par eksaktajām zinātnēm, diemžēl pieaugušie nereti savus stereotipus projicē uz bērniem, radot nepareizu priekšstatu un negatīvi ietekmējot vēlmi mācīties un sasniegt labus rezultātus šajā jomā.

Gatis Narvaišs, izglītības tehnoloģiju uzņēmuma “Edurio” skolu izaugsmes vadītājs Latvijā, arī “Iespējamās misijas” absolvents, strādājis par dabaszinātņu un matemātikas skolotāju. Laikā, kad liela daļa no skolas procesos iesaistītajiem saka, ka viss ir slikti, Gatis uzsver, ka šis laiks sniedz iespēju izvērtēt, vai esam pēdējo gadu laikā skolēniem iemācījuši prasmes, kas viņiem patiešām ir nepieciešamas 21. gadsimtā, kā varam labot pieļautās kļūdas un padarīt mācīšanos atbilstošu mūsdienu dzīves vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti