VIDEO: Ko piedzīvotais bērnudārzā iemāca bērnam?

Bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” ietvaros “Centrs Dardedze” valdes locekle, prevencijas daļas vadītāja Agnese Sladzevska uzrunās vecākus, speciālistus un visus interesentus par tēmu “Ko piedzīvotais bērnudārzā iemāca manam bērnam?”

Lai arī bieži par bērnudārzu domājam kā par pieskatīšanas vietu vai gatavošanos skolai, visvairāk bērns šajā vecumposmā apgūst tieši saskarsmi ar citiem cilvēkiem – pieaugušajiem un citiem bērniem. Un ne tik daudz no nodarbībām, cik no apkārtējo cilvēku piemēra. Bērns mācās, vai šeit var justies droši, uzticēties citiem un jautāt palīdzību, vai ir svarīgi, kā pats jūtas. Viņš apgūst, kā citi tiek galā ar emocijām un risina grūtības.

Speciālisti aicina vecākus paraudzīties uz dārziņu kā uz vietu, kas ieliek attiecību veidošanas un drošības izjūtas pamatus bērna turpmākai dzīvei. Šajā sarunā “Centrs Dardedze” atbildēs uz jautājumiem:

  • Kas raksturo bērnudārzu, kurā bērns var mācīties drošas un cieņpilnas attiecības?
  • Kā vecākiem sadarboties ar pirmsskolu un būt vienā “frontē”?
  • Kādas pazīmes var liecināt par to, ka, iespējams, pirmsskolā kaut kas nenotiek tā, kā vajag?
  • Kā rīkoties un kur vērsties?

UZZIŅAI:

No 7. līdz 13. martam tiešsaistē norisināsies jau otrā Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani” ar mērķi izglītot vecākus un atbalsta personas par bērna mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas. Sarunas, lekcijas un diskusijas vadīs speciālisti no Pusaudžu resursu centra, ''Papardes zieda'', centru “Marta” un “Dardedze”, kā arī citi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi.

Nedēļas sākumā tiks atklāta rakstnieces Lauras Vinogradovas radītā digitāli lasāmā grāmata “Runā ar mani vēstulēs”. Vēstules, kuras lasāmas grāmatā, par emociju un mentālās veselības tēmām rakstījusi Ilze Andresone, Krista Anna Belševica, Dana Dombrovska, Inga Gaile, Inga Grencberga, Elīna Lāce, Linda Nemiera, Luīze Pastore, Guna Pitkevica, Inga Pizāne, Dace Vīgante, Kaspars Zalāns, Agnese Zarāne un Zane Zusta. Vēstules būs iespējams noklausīties arī audio formātā. Savukārt visu nedēļu ikviens varēs noskatīties arī projekta “Runā ar mani krāsās” videosižetus, kurā pusaudze Laura kopīgi ar rakstnieci atveidos dažādās emocijas mākslā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt