VIDEO. Kā palīdzēt zīdainim aizrīšanās gadījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sestdien, 10. septembrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Līdzdalības darbnīcās cilvēki varēs uzzināt, ko tieši viņi var darīt dažādās krīzes situācijās, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" skaidroja muzeja pārstāve Ilze Sirmā. Savukārt Medicīnas izglītības Tehnoloģiju centra pārstāvis demonstrēja, kā palīdzēt zīdainim, kas aizrijies.

Sirmā pastāstīja, ka darbnīca tapusi sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru šogad februārī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un kad sabiedrībā sākās liela viļņošanās.

"Lielais Līdzdalības darbnīcu mērķis ir radīt drošu telpu, kur sabiedrībai satikties. Martā tās bija darbnīcas, kur izgatavot dažādus protestēšanas materiālus un turpat no muzeja doties protestā pretī Krievijas vēstniecībai, bet sestdien – ņemot vērā to, ka karš turpinās jau septīto mēnesi, mēs piedāvāsim uzzināt, ko darīt dažādās krīzes situācijās, piedāvājot zināmu drošības sajūtu, jo cilvēks var uzzināt, ko tieši viņš var darīt dažādās krīzes situācijās," norādīja Sirmā.

Viņa skaidroja, ka muzeja pārstāvji "cenšas komunicēt uz pozitīvās nots, uzsverot tos rīkus, kas katram pieejami, lai vairotu pašpārliecinātību par to, ko es varu darīt."

Darbnīcas laikā varēs ierāpties Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes auto, kur varēs apskatīt, kāds tajā ir medicīnas aprīkojums. Tāpat Aizsardzības ministrijas pārstāvis vadīs darbnīcu par 72 stundu somas saturu. Viesosies arī mākslinieki, kuri radījuši ilustrācijas 72 stundu bukletam, un interesenti varēs piedalīties arī Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra nodarbībās, uzzinot par pirmās palīdzības sniegšanas algoritmu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Pilnu interviju skatieties šeit:

Dalība darbnīcās un muzeja apmeklējums 10. septembrī ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Muzejs būs atvērts apmeklētājiem no pulksten 11 līdz 17.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti