VIDEO: Kā ar bērnu runāt par nāvi un sērām

Bērnu mentālās veselības nedēļas “Runā ar mani” ietvaros saruna ar klīnisko psiholoģi, kognitīvi biheiviorālo psihoterapeiti Marinu Brici par tēmu “Kad ģimenē ienāk sēras”.

Sarunā ar klīnisko psiholoģi, kognitīvi biheiviorālo psihoterapeiti apskatīs, kā runāt, kad ģimene saskaras ar nāvi, ar mazuļa zaudējumu, ar tuva cilvēka zaudējumu.

  • Kas ir sēras, ko tās sevī iekļauj?
  • Kā runāt par šīm sāpīgajām tēmām?
  • Kā un vai, piemēram, bērna zaudējums ietekmē partnerattiecības?
  • Cik svarīga ir atklāta saruna par nāvi un cik svarīgi ir “saukt lietas pareizajos” vārdos, piemēram, vecmāmiņa aizmiga, brālītis dzīvo uz mākoņa maliņas?

Sarunu moderē Agnese Drunka.

UZZIŅAI:

No 7. līdz 13. martam tiešsaistē norisināsies otrā Bērnu mentālās veselības nedēļa “Runā ar mani” ar mērķi izglītot vecākus un atbalsta personas par bērna mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas. Sarunas, lekcijas un diskusijas vadīs speciālisti no Pusaudžu resursu centra, ''Papardes zieda'', centru “Marta” un “Dardedze”, kā arī citi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi.

Nedēļas sākumā tiks atklāta rakstnieces Lauras Vinogradovas radītā digitāli lasāmā grāmata “Runā ar mani vēstulēs”. Vēstules, kuras lasāmas grāmatā, par emociju un mentālās veselības tēmām rakstījusi Ilze Andresone, Krista Anna Belševica, Dana Dombrovska, Inga Gaile, Inga Grencberga, Elīna Lāce, Linda Nemiera, Luīze Pastore, Guna Pitkevica, Inga Pizāne, Dace Vīgante, Kaspars Zalāns, Agnese Zarāne un Zane Zusta. Vēstules būs iespējams noklausīties arī audio formātā. Savukārt visu nedēļu ikviens varēs noskatīties arī projekta “Runā ar mani krāsās” videosižetus, kurā pusaudze Laura kopīgi ar rakstnieci atveidos dažādās emocijas mākslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt