Sadaļas Sadaļas

VIDEO: «Intensīvās emocijas» - kā mācīt bērnam emociju regulāciju

Bērnu mentālās veselības nedēļas ietvaros vebinārā "Intensīvas emocijas" pedagoģe Līga Bērziņa runās par emociju regulāciju - par to, kā iemācīties emocijas izprast, sarunāties ar tām, kā arī vadīt tās.

Tā ir prasme, kas ir apgūstāma un slīpējama visas dzīves garumā. Ir bērni, kuri piedzīvo ļoti spēcīgas, intensīvas emocijas. Viņi dažu minūšu laikā emociju skalā spēj ceļot no -10 līdz + 10 un atpakaļ. Šie kāpumi un kritumi nogurdina ne tikai pašu bērnu, bet arī cilvēkus apkārt.

Nespēja savaldīties ietekmē pašapziņu un liedz izmantot savu potenciālu pilnvērtīgi. Emociju regulāciju pirmsskolas un sākumskolas bērni iemācās caur spēlēm, kopīgām aktivitātēm, ikdienas rituāliem - par to visu speciāliste runās savā vebinārā.

Uzziņai:

No 8. līdz 14. martam tiešsaistē norisināsies Bērnu mentālās veselības nedēļa, kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā.

Vebinārus un sarunas tiešsaistē vadīs psiholoģe, psihoterapeite Diāna Zande, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, psihiatre Ieva Everte, pedagoģe Līga Bērziņa, klīniskā psiholoģe Kirstīne Balode un citi. Nedēļas notikumos piedalās arī “Centrs Dardedze” un biedrība “Papardes zieds”. “Runā ar mani” organizē biedrība “Debesmanna”; visi notikumi ir bez maksas.

Paralēli tiešsaistes sarunām norisināsies arī citi pasākumi – visu nedēļu “Debesmannas” sociālo tīklu profilos un LSM.LV ar videostāstiem dalīsies dzejnieki un rakstnieki, kas atsaukušies reflektēt par savām sajūtām saistībā ar mentālās veselības tēmu.

Katru vakaru “Debesmanna” profilā “Instagram” uz vecāku jautājumiem atbildēs pieredzējuši speciālisti; savukārt bērni visu nedēļu varēs saņemt bezmaksas konsultācijas, vēršoties pie “Papardes zieda” speciālistiem. Nedēļas noslēgumā ar savu pētījumu par jauniešu mentālās veselības problēmām savā blogā dalīsies arī Mg. psych. Ieva Vītoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt