Ģimenes studija

Par tēviem - savu vecāku kļūdu apzināšanās un vēlme nepieļaut tās

Ģimenes studija

Telefonu izmantošana mācību procesā un ierobežojumi to lietošanai skolā citā laikā

"Veselībnieks” - izveidota datorspēle skolēniem par veselīgu dzīvesveidu

«Veselībnieks» - veselības pratības datorspēle skolēniem

Lai veicinātu bērnu izpratni par veselību un veselīgu dzīvesveidu, ir izstrādāta  veselības pratības datorspēle sākumskolas bērniem "Veselībnieks” ar 450 ārstu un uztura speciālistu uzdotiem jautājumiem Spēles mērķis ir mudināt bērnus apgūt zināšanas par ķermeni, higiēnu un veselīgu dzīvesveidu.

Vai šāda spēle var aizstāt veselības mācību skolā, interesējas Latvijas Radio raidījums “Ģimenes studija”.

Spēlē spēli "Veselībnieks"!

Vecāki paļaujas, ka svarīgāko par veselību bērns iemācīsies skolā, skola daudz paļaujas uz vecākiem. Lai palīdzētu bērniem, Ekonomikas un kultūras augstskolas studenti sadarbībā ar mediķiem radījuši datorspēli kā alternatīvu veselības mācībai.

Pašus pamatus par higiēnu bērnam dod vecāki, bet arī skola aptver plašu izglītības spektru.

Linda Šauriņa saka, ka praksē redz jau to paaudzi, kura skolā izaugusi bez veselības mācības. Ārste uzsver, ka situācija vēršas uz slikto pusi – kā garākas brīvdienas, tā vairāk pacientu. Ir novērojams, ka bērniem nav mācīti elementāri higiēnas pamati, vecākiem nav zināmi paši pamati dažādās bērnu saslimšanas situācijās, kuras ārsti uzskata par ļoti elementārām. Tas ir stāsts par izpratnes un izglītības līmeni.

Ģimenes ārstiem, skolotājiem un vecākiem ir jāsadarbojas, lai uzlabotu situāciju sabiedrības izglītošanā.

Jaunu mācību priekšmetu ieviešana skolu programmās neizmainīs situāciju radikāli, bet elementāras zināšanas par veselīgu dzīvesveidu būtu nepieciešamas.

Par saturu, kurš jāmāca bērniem, nepastāv domstarpības, tur ir lielāka vienprātība, bet vairāk ir jautājums par to, kā to darīt.

Spēle "Veselībnieks" ir viena alternatīva, kā apgūt zināšanas par veselīgu dzīvesveidu.

Latvijā par veselību, veselīgu dzīvesveidu un ķermeni skolā integrēti runā vairākos mācību priekšmetos, tostarp sociālajās zinībās, bioloģijā un ētikā, kā arī audzināšanas stundās.

Ārsti šo situāciju uzlūko ar bažām, un šī iemesla dēļ radīta datorspēle. Tā ir personālo un pārnēsājamo datoru interneta pārlūka platformas viktorīnas tipa datorspēle, kas desmit tematiskās sadaļās ietver ārstu sagatavotus 450 jautājumus.

Spēles tehnisko un māksliniecisko pusi veidojuši Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas "Datorspēļu dizains un grafika" studējošie un docētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt