Vēl neatļaus atvērt bērnu istabas un lielveikalu pieskatīšanas vietas

Pašlaik vēl nebūs atļauta bērnu istabu un lielveikalu īslaicīgās pieskatīšanas vietu darbība, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par").

Viņa norādīja, ka uzklausījusi epidemiologu ieteikumus, kuri norāda, ka tas vēl nav gana droši.

Ministre skaidroja, ka iepriekš minētajās vietās iekštelpās kopā ir bērni, kuri savstarpēji nav pazīstami. Tādējādi, ja kāds no viņiem saslimtu, epidemiologiem nebūtu iespējams izsekot, kurš vēl varētu būt inficējies. Tāpat arī ir grūti dezinficēt dažādus izklaides priekšmetus, piemēram, bumbu vannas.

Pēc ekspertu domām, risks nav tā vērts, norādīja ministre.

Viņa ieteica izmantot bērnu laukumus ārā, kā arī pasākumus ar bērniem var rīkot ārā. Vienlaikus, ja iespējams nodrošināt distanci un dezinfekcijas līdzekļus, pasākumi ar vairāk nekā vienas ģimenes bērniem var notikt arī mājās.

KONTEKSTS:

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājušies spēkā no 12. maija, un no šīs dienas arī sejas azisegu lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti