Ģimenes studija

Uzvedības traucējumi bērniem: kad palīdz terapija, kad vajadzīgi medikamenti

Ģimenes studija

Pirmskolnieks viens uz ielas. Kā rīkoties sabiedrībai?

Brīvdienas pie vecvecākiem - atbalsts bērniem vai apmaksājams pakalpojums?

Vecvecāku iesaistīšana bērnu audzināšanā

Vasaras brīvdienas pie vecvecākiem – dažam sapnis, kurš nevar īstenoties, kādam bērnam reāls vasaras piedzīvojums. Vecāki par bērnu pieskatīšanu vecvecākiem ir pateicīgi, dažreiz gan arī bažīgi un neuzticīgi, jo nav pārliecināti par audzināšanas metodēm un spēju saprasties ar bērnu.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par vecvecāku lomu bērnu audzināšanā.

Vecvecāki nav aukles, viņi var būt palīgi, atbalstītāji, bērnu domubiedri.

Pozitīvi, ka vecvecāki, pieskatot mazbērnus, veido ģimeniskas attiecības ar mazbērniem.

Paaudžu attiecībās un bērnu pieskatīšanā ne vienmēr viss ir ļoti rožaini, dzīve ir dzīve, notiek arī nesaskaņas un domstarpības.

Īpaši domstarpības var būt audzināšanas metožu izmantošanā, uzvedības un atbildības jomu noteikšanā, kur bieži dominē pašu vecvecāku audzināšanā saņemtā pieredze, kura var atšķirties no bērna vecāku uzskatiem. Visām paaudzēm jāatceras, ka jārespektē visi viedokļi – vecāku, bērnu un vecvecāku. Svarīgi, ka vecvecāki var savu laiku veltīt mazbērniem. Vecākiem bieži nav laika, vecvecākiem ir bieži izšķiroša nozīme, vecvecāki var iemācīt to, ko nevar vecāki. Ir tādas vērtības, ko var tikai vecvecāki dot mazbērniem.

Paaudžu pieeja audzināšanā saduras attieksmē pret dzīvi.

Dažreiz vecvecāki pieskata mazbērnus dienā vai dažas stundas dienā. Citādi, ja bērns pie vecvecākiem dzīvo ilgāku laiku, piemēram, vasaras brīvlaikā. Dažreiz mamma neriskē atstāt bērnu uz nedēļu pie vecvecākiem ar nakšņošanu. Vispirms, domājot par vecvecāku veselību, otrkārt, domājot, ka bērnam tas būs grūti. Nav atbildes – kāpēc tā ir – vai viņa neuzticas vecvecākiem, vai bažījās, kā vecāki tiks galā ar pienākumiem un situācijām, kādas var piedzīvot kopā ar četrgadnieku.

Vecākiem un vecvecākiem jāatceras, ka viena no svarīgākajām lietām audzināšanas procesā ir patiesa, neviltota mīlestība, ko var sniegt bērnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti