Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Gaidot Mātes dienu, saruna ar trīs bērnu mammu Andritu Grīnbergu

Ģimenes studija

Iepazīstinām ar jauno skolotāju sagatavošanas programmu "Mācītspēks"

Pandēmijas laikā vecāku izaicinājumi rada jaunas on-line iniciatīvas

Vecāku problēmas pandēmijas laikā rada jaunas tiešsaistes iniciatīvas

Krīzes situācijā vecāki komunikācijai, jaunu ideju attīstīšanai, palīdzības prasīšanai un sniegšanai izmanto tiešsaistes iespējas. Šajā laikā top arī jaunas iniciatīvas, dodot vecākiem idejas un padomus - vecāki un speciālisti ar savu pieredzi dalās raidījumā “Ģimenes studija”.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Fonds “Plecs” krīzes situācijā sniedz attālinātu atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni ārpusģimeņu aprūpē, ir tiešsaistes sesijas vecākiem, “Facebook” tiek publicētas ''VIP piezīmes'' – palīdzība vecākiem no “Vecāku izglītības programmas”. Vecāku izglītības programmā ir septiņas nodarbības no programmas – īsi padomi vecākiem, kā padarīt audzināšanu vieglāku.

Grupa “Normāli vecāki” tapa gandrīz nejauši. “Uztaisīju grupu, kur pulcēties vecākiem, jo daudziem nepieciešams īpašs atbalsts,” skaidro Elīna Kļaviņa, uzsverot, ka šajā laikā vecākiem jāsamazina ekspektācijas pašiem pret sevi. Šādā grupā cilvēki var novērtēt citu pieredzi un izvērtēt savu situāciju.

Tam piekrīt arī Inga Oliņa -  atbalsta grupas vecākiem palīdz pārdzīvot šo laiku. Vecāki trauksmē un vajadzībās var apmulst, jo nav resursu, kā dzīvot tālāk. Vecākiem svarīga informācija, kā klājas citiem vecākiem, arī citu piemērs palīdz.

“Mīļie vecāki, bērnus nevar izaudzināt viens cilvēks, tas nav iespējams bez sajukšanas prātā,”

pauž Elīna Kļaviņa.

Selīna Vancāne izveidojusi iniciatīvu ''Parents for Future Latvia''. Tā bijusi sena iecere, lai varētu ar vecākiem komunicēt par vidi no nākotnes viedokļa, mēģinot ieviest kādas rīcības savās ģimenēs. Pieaugušie bieži nedara to, kas būtu jādara, lai akūto klimata krīzi novērstu un nodrošinātu nākotni nākamajām paaudzēm.

Liene Brizga-Kalniņa ir trīs bērnu mamma un vienmēr ir atbalstījusi iniciatīvu “Fridays for Future”, tagad likumsakarīgi atbalstīt ''Parents for Future Latvia'', jo vecākiem ir rūpes un bažas par nākotni, iespējams, klimata un vides situācija bērnu laišanu pasaulē padara par grūtāku izvēli, jo “kāda ir pasaule, kur bērniem jāaug.”

“Parents for future Latvia” ir iespēja apvienot skaļos saukļus, likt kopā ar konkrētām praktiskām iespējām. Rūpes par dabu, klimata jautājumiem nav hobijs, bet kļūst par eksistenciālu un tālākai pastāvēšanai aktuālu jautājumu, uzskata Liene.

Trīs bērnu tēvs Elgars Felcis, turpinot Lienes teikto, pievienojas, ka situācija sarežģīta, nevar bērnam apgalvot, ka viss būs labi, jāprot rast motivācija, saprast, kuras ir negatīvās ietekmes, kuras cilvēki atstāj. Ir loģiski kādā formātā kustībā “Parents for Future Latvia” piedalīties un dalīties ar savu pieredzi, uzskata Elgars Felcis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt