«Vecāku alianse»: Sākumskolas bērnu vecākiem nepieciešams valsts atbalsts vasaras brīvlaikā

Ģimeņu tiesības un intereses pārstāvošas biedrības vērsušās ar atklātu vēstuli atbildīgajās ministrijās, paužot satraukumu par sākumskolas bērnu vecāku problēmām ar bērnu izglītošanu un pieskatīšanu Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, aicinot atbalstīt mazāko klašu vecākus vasaras brīvlaikā, vēsta raidījums “Pēcpusdiena”.

Vēstulē pausts uztraukums par to, ka sakarā ar skolu slēgšanu ārkārtas situācijā valstī vecākiem ir jānodrošina pilna laika bērna pieskatīšana un izglītošana mājās, vienlaikus apvienojot to ar darba pienākumu veikšanu, kas ne vienmēr ir savietojams dažādu aspektu dēļ.

Vēstule pauž sākumskolas vecāku bažas, ka krīzes laikā vecākiem no valsts puses tika deliģēti papildu pienākumi – jāpalīdz bērnam apgūt skolas programmu, bet vecāki nesaņem valsts atbalstu, risinot vecāku darba noslogojumu un bērnu pieskatīšanas jautājumu, raidījumā pauž biedrības "Vecāku alianse" valdes locekle Agnese Geduševa.

Īpaši sākumsskolas posms prasa lielu vecāku palīdzību. Problēma ir apstāklī, ka valsts neparūpējas par vecākiem darba tiesisko attiecību jomā, jo viss atkarīgs no darba devēja palīdzības.

Likumdevējs ir aizmirsis vecākus, kuriem bija jāizdara smagas izvēles,

uzsver Agnese Geduševa, tāpēc ir jāmaina likumdošana, lai atbalstītu vecākus. Kā risinājumu saskata valsts apmaksātu papildu atvaļinājumu jaunāko klašu bērnu vecākiem vai līdzfinansējumu bērnu vasaras nometnēm, lai tā atvieglotu vecākiem vasaras posmu.

Viedokli izsaka Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, piekrītot, ka jautājums ir līdzsvarā starp darba un privāto dzīvi. Saskaņošana, elastīga darba laika izmantošana, nestandarta darba formu izmantošana ir katra uzņēmuma ziņā. Ja var atrast kopsaucēju – ir ideāli, bet tā ne vienmēr notika, atzīst Meņģelsone.

Ja uzņēmumā darbs ir apstādināts, tad darbinieki saņem dīkstāves pabalstu. Izaicinājums šajā laikā ir uzņēmumiem, kuros nav iespējams strādāt attālināti.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Saļūna uzsver, ka situācija ir komplicēta.

Likums saka, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam nevar atstāt vienu bez pieaugušo vai personas, kura vecāka par 13 gadiem, uzraudzības.

Tomēr ne vienmēr vecums nosaka bērna sagatavotību palikt vienam mājās, tas vecākiem jāprot novērtēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti