Vecākiem un bērniem: Mācāmies burtus un ciparus kopā!

Par burtiem bērni sāk interesēties agrā bērnībā, vislielāko ietekmi rodot ģimenē, vērojot vecākus un cenšoties atdarināt viņu lasīšanas un rakstīšanas ieradumus. Lai burtu un ciparu mācīšanos ģimenē veidotu interesantu, radošu un lai tā neapniktu, aicinām vecākus palīdzēt bērnam uzrakstīt viņa pirmo grāmatu.

Grāmatu veikalos ir nopērkamas dažādas grāmatas un darba burtnīcas burtu un ciparu apguvei, bet šeit piedāvātās ir īpašas ar to, ka tās būs paša bērna sarakstītas grāmatas. Esam izveidojuši burtu un ciparu apgūšanas programmu. Katru nedēļu kopā ar bērnu iemācīsimies divus burtus un vienu ciparu.

Mācīšanās gaita

Vispirms būs nepieciešama burtu un ciparu grāmata (skatīt pielikumā), izprintējiet šīs lapas, sakniedējiet kopā. Katrai grāmatai uz pirmās lapas kopā ar bērnu uzrakstiet viņa vārdu.

Ciparus mēs apgūsim augošā secībā, bet burtu apguve nenotiks alfabētiskā kārtībā. Mācīsimies tā, lai, apgūstot pāris burtu, būtu iespējams veidot vārdus, un lai bērns ātrāk saprastu lasīšanas būtību un nostiprinātu zināšanas par burtiem.

Katru nedēļu publicēsim ieteikumus, kā mācīt burtus (divus burtus nedēļā) un ciparus (vienu ciparu nedēļā), kādas spēles spēlēt, kādus uzdevumus kopā ar bērniem veikt. Vērsīsim uzmanību uz vārdiem, kuru nozīme vai pielietojums jūsu bērnam, iespējams, ir svešs, kā arī piedāvāsim citas interesantas idejas burtu apguvei, ko lieliski varat veikt ģimenē.

Uzdevumu pildīšanas laiks un daudzums ir jūsu izvēles un bērna spēju robežās.

Burtu grāmata

Dokumenti

BURTU GRĀMATA-6.pdf

Lejuplādēt

104.52 KB

Grāmatas lapas saliekot kopā, katram burtam veidojas viens atvērums. Šajā atvērumā grāmatas autors var rakstīt, zīmēt, līmēt visu, kas attiecas uz konkrēto burtu.

Kreisajā lapā iesakām idejas zīmēšanai katra burta apgūšanai (tās aprakstītas grāmatas beigās, kopā ar bērnu izlasiet, apgūstot jaunu burtu). Protams, bērns var izvēlēties zīmēt vai aplicēt ko citu, bet tam jābūt saistībā ar burtu, kāds redzams atvērumā.

Katrā atvērumā bērns var ielīmēt attēlus, kuros redzamās lietas sākas ar konkrēto burtu, zīmēt zīmējumus, rakstīt burtus. Atcerieties, ka maza bērna uzrakstītajam nav jābūt perfektam, mazs bērns nevar noturēt rakstāmo stingri un uzrakstīt glītu burtu bez treniņa.

Ja arī jums bērna pirmie burti izskatās pēc švīkojumiem, neuztraucieties, šie švīkojumi var būt izcils sākums ceļā uz skaistu rokrakstu.

Burtu rakstīšanai nav novilktas līnijas, tas darīts apzināti, jo rakstīšanas sākumposmā līnijas tikai ierobežotu bērnu. Šeit doti tikai drukātie burti, tos vieglāk uzrakstīt pēc parauga.

Visticamāk, bērns redzēs rakstītos burtus un interesēsies arī par tiem, tad ļaujiet viņam rakstīt rakstītos burtus vai pierakstiet drukātajam klāt rakstītos, izskaidrojot, ka burtus mēdz drukāt un rakstīt, tie atšķiras pēc izskata.

Vēl ir svarīgi novērtēt izaugsmi. Kad esat jau apguvuši vairākus burtus, mudiniet bērnu pārskatīt pirmo mācīto burtu lapas, papildināt tās ar jauniem zīmējumiem. Iespējams, pēc laika bērns var pārrakstīt kādu no tiem vārdiem, kurus pirms laika ielīmēja Burtu grāmatā.

Grāmatas sākumā ir lapa ar alfabētu. Apgūstot jaunu burtu, alfabēta lapā apvelciet šo burtu, lai vizuāli labāk redzams paveiktais apjoms.

Dokumenti

CIPARU GRĀMATA

Lejuplādēt

61.93 KB

Ciparu grāmata

Ciparu grāmatā bērns iepazīst ciparus, apgūst skaitīšanu un skaitļu lielumu līdz 20.

Katru nedēļu mēs apgūsim vienu ciparu, tā lielumu. Šajā grāmatā mācīsimies ciparus augošā secībā.

Idejas katra cipara mācīšanai mēs publicēsim reizi nedēļā, tad nedēļas laikā kopā ar bērnu varat censties tās realizēt.

Svarīgi! Burtu un ciparu grāmata noder arī bērniem, kuri jau pazīst burtus un ciparus, viņi grāmatās rakstītu vai zīmētu saturu var veidot atbilstoši savam zināšanu līmenim un radošumam.

Jau rīt kopā apgūsim burtu A, sagatavojiet Burtu grāmatas!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt