Ģimenes studija

Skolu reforma. Rīgas reģionā gaidāmās pārmaiņas

Ģimenes studija

Brokastis ir svarīga ēdienreize. Tomēr gandrīz puse skolēnu neēd tās

Iecerēti stingrāki noteikumi bērnu rotaļu laukumu iekārtošanai

Vecāki pārvērtē bērna prasmes rotaļu laukumos, radot traumu risku

Bērnu rotaļu vietu higiēnas prasību ievērošana un drošības noteikumi, uzstādot un apsaimniekojot ierīces, turpmāk tiks uzraudzīti stingrāk, tāpēc izstrādā jaunus noteikumus, lai mazinātu bērnu traumatisma risku. Saruna par iekštelpu un āra rotaļu vietām bērniem raidījumā “Ģimenes studija”.

Bērnu rotaļlaukums ir jebkura vieta, kur ir iekārtas, lai bērni varētu spēlēties. Rotaļu laukumi var atrasties kopīpašumu pagalmos, par ko jāatbild īpašniekiem, par tiem atbild pašvaldības, apsaimniekotāji vai privātpersonas.

Uzstādīšanu sāk ar projektēšanu, tur arī var sākties kļūdas. Arī kļūdaini izvēloties ierīces, savstarpējo ierīču novietojumu, izvēloties kļūdainu vai neizvēloties vispār segumu. Arī ierīcēm ir noteikumi un standarti, lai bērns neiesprūstu, neieķertos – ar to būtu jātiek galā ražotājam, sertificējot izstrādājumu.

Standarts nosaka – rotaļu laukumos ir viegli pieejamas rotaļlietas, kas domātas mazākiem bērniem, un ierīces, kurām ir grūtāk piekļūt, tās domātas lielākiem bērniem. Vecāku atbildība ir tad, ja mazāku bērnu ieceļ lielākiem bērniem domātā ierīcē, pakļaujot bērnu riskam. Nelaimes gadījumā vecāki bieži vaino laukuma apsaimniekotāju, bet vecākiem ir jāizvērtē – bērns šajā ierīcē var tikt ar visu galā vai ne.

Rotaļlaukumos notiek sākotnējā un regulārās pārbaudes, tomēr tas nenovērš situācijas, kad atrakcija vai detaļas sabojājas un apdraud bērnus.

Diskutējams ir jautājums par pieskatītājiem rotaļu laukumā. Iekštelpu rotaļu laukumā ir pieskatītāji, bet nelaimes notiek tāpat.

Dažreiz vecāki pieskatītājiem norāda, lai neliedz bērnam kāpt tur, kur bērns vēlas.

Bieži neievēro norādes. Piemēram, Rīgā, K.Barona ielā, ir norādījumi, ko drīkst, ko nedrīkst darīt, kam domātas ierīces, kā rīkoties nelaimju gadījumos, bet ne vienmēr apmeklētāji to ievēro.

Ir pašvaldības, kuras vēlas sakārtot rotaļu laukumus, ir arī tādas, kuras iebilst pret jebkurām izmaiņām vai aicinājumiem.  Liela vaina ir iedzīvotājiem, kuri protestē pret kādu konkrētu iekārtu nojaukšanu, neatzīstot, ka tās ir augsta riska ierīces.

Preču un pakalpojumu drošības likums ir pamatprasības bērnu laukumu iekārtošanai, taču

šobrīd sakārto kārtību, kādā laukumus var uzstādīt un izvērtēt drošību pēc laukumu nodošanas lietošanā, pauž Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa.

Dažreiz vecāki neļauj bērniem rotaļāties, piemēram, bumbu baseinā, jo nav pārliecināti par to tīrību. Bumbas tīra ar dezinfekcijas līdzekļiem vienu vai divas reizes mēnesī. Rotaļu laukumu vai bērnu istabu ierīkotāji vecākus aicina pievērst uzmanību un ievērot noteikumus, kādus prasa konkrētā iestāde. Piemēram, neļaut rotaļierīces apmeklēt slimiem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti