Vecāki, pārskatiet bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas pašvaldības bērnudārzos!

1. maijā sākas grupu komplektēšana Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas pašvaldības bērnudārzos - daudzi vecāki kā vēlamo mācību sākumu norādījuši 3.septembri, ne 1.septembri.

Nepieciešamības gadījumā vecākiem jāaktualizē kontaktinformācija, vēlamais mācību uzsākšanas laiks un citi būtiski dati.

2018./2019. mācību gadā 1. septembris ir sestdiena, un, iespējams, ka daudzi vecāki kā vēlamo bērna mācību uzsākšanas laiku ir norādījuši 3. septembri – pirmdienu.

Departaments vērš uzmanību, ka no 1. maija līdz 31. augustam, veidojot pretendentu sarakstus jaunajam mācību gadam, tiks uzaicināti bērni, kuriem vēlamais mācību uzsākšanas laiks norādīts līdz 1. septembrim.

RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde portālam LSM.lv paskaidroja, ka šādas niecīgas kļūdas dēļ var tikt attālināta bērna rinda uz pirmsskolas izglītības iestādi,

jo pirmie tiks uzaicināti tie bērni, kuru vecāku iesniegumā kā mācību laika sākums norādīts 1.septembris.

Departaments atgādina, ka vecākiem līdz bērna iekļaušanai pretendentu sarakstā ir tiesības mainīt vēlamo mācību uzsākšanas laiku.

Rīgas domes saistošo noteikumu Nr.191 „Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” 34. punktā ir norādīts, kurus bērnus no rindas iekļauj audzēkņu sarakstā, proti, pretendentu sarakstā uz vietu pašvaldības izglītības iestādē iekļauj tikai tos bērnus, kuriem:

  • līdz attiecīgā gada 1. septembrim vai saraksta sastādīšanas dienai ir apritējis pusotrs gads, ja pašvaldības izglītības iestādē uzņemšanas vecums ir no pusotra gada;
  • attiecīgajā kalendārajā gadā aprit pilni trīs vai pieci gadi, ja pašvaldības izglītības iestādē uzņemšanas vecums ir no trīs vai pieciem gadiem;
  • vecāki vai bērna likumiskais pārstāvis pieteikumā atzīmējis, ka vēlas saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti