Vecāki, palīdziet bērnam apgūt burtu un ciparu gudrības! Te ir idejas!

Septembrī kopā ar bērniem sākam domāt par nopietnām zināšanām – kāds skolā, kāds bērnudārzā, kāds cits ģimenē kopā ar vecākiem vai vecvecākiem.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Parasti burtu un ciparu gudrībām vecāki nopērk grāmatas un darba burtnīcas grāmatnīcā.

Mēs piedāvājam grāmatas uzrakstīt pašiem, izmantojot burtu un ciparu mācības idejas,

lai zinību pasauli varētu apgūt interesanti, radoši, vērojot apkārt notiekošo un līdzdarbojoties.

Bērnam mācību procesā ir svarīgi redzēt progresu – vakar šo burtu vai ciparu nezināja, bet šodien tos jau pazīst un prot uzrakstīt. Progresa novērtēšanai, zināšanu apkopošanai un atkārtošanai burtu un ciparu mācības laikā izmantojiet pavisam vienkāršu mācību metodi - izveidojiet paši savu grāmatu – vienu cipariem, vienu burtiem.

Šajā projektā aicinām: Vecāki, palīdziet bērnam uzrakstīt viņa pirmo grāmatu!

Esam izveidojuši burtu un ciparu apgūšanas programmu ar praktiskiem ieteikumiem, idejām, mīklām, skaitāmpantiem, sakāmvārdiem un mēles mežģiem. 

Mācīšanās gaita

Izprintējiet burtu un ciparu grāmatas (skatīt pielikumus zemāk), sakniedējiet kopā lapas. Ja iespējams, uzlieciet stingrākus grāmatu vākus. Katrai grāmatai uz pirmās lapas kopā ar bērnu uzrakstiet viņa vārdu.

Ciparus ieteicams apgūt augošā secībā, bet burtu apguvei izvēlas tādu burtu mācības secību, lai, apgūstot pāris burtu, būtu iespējams veidot vārdus, un lai bērns ātrāk saprastu lasīšanas būtību un nostiprinātu zināšanas par burtiem.

Katra burta un cipara apguvei Lsm.lv vecāku un bērnu sadaļā atradīsit ieteikumus, kā mācīt burtus un ciparus, kādas spēles spēlēt, kādus uzdevumus kopā ar bērniem veikt. Ieteikumos arī vērsta uzmanība uz vārdiem, kuru nozīme vai pielietojums jūsu bērnam, iespējams, ir svešs, kā arī piedāvātas citas interesantas idejas burtu apguvei, ko lieliski varat veikt ģimenē.

Uzdevumu pildīšanas laiks un daudzums ir jūsu izvēles un bērna spēju robežās.

Šo burtu un ciparu grāmatu varat izmantot tad, ja bērnam lasīšanas un rēķināšanas zinības rādāt mājās, kā arī tad, ja bērns šīs zinības apgūst dārziņā, tad šādas grāmatas varat izmantot  zināšanu nostiprināšanai.

Burtu grāmata

Dokumenti

BURTU GRĀMATA-6.pdf

Lejuplādēt

104.52 KB

 

 

 

 

Izprintētās grāmatas lapas saliekot kopā, katram burtam veidojas viens atvērums. Šajā atvērumā grāmatas autors var rakstīt, zīmēt, līmēt visu, kas attiecas uz konkrēto burtu.

Kreisajā lapā iesakām idejas zīmēšanai katra burta apgūšanai (tās aprakstītas grāmatas beigās, kopā ar bērnu izlasiet, apgūstot jaunu burtu). Protams, bērns var izvēlēties zīmēt vai aplicēt ko citu, bet tam jābūt saistībā ar burtu, kāds redzams atvērumā.

Katrā atvērumā bērns var ielīmēt attēlus, kuros redzamās lietas sākas ar konkrēto burtu, zīmēt zīmējumus, rakstīt burtus. Atcerieties, ka maza bērna uzrakstītajam nav jābūt perfektam, mazs bērns nevar noturēt rakstāmo stingri un uzrakstīt glītu burtu bez treniņa.

Ja arī jums bērna pirmie burti izskatās pēc švīkojumiem, neuztraucieties, šie švīkojumi var būt izcils sākums ceļā uz skaistu rokrakstu.

Burtu rakstīšanai nav novilktas līnijas, tas darīts apzināti, jo rakstīšanas sākumposmā līnijas tikai ierobežotu bērnu. Šeit doti tikai drukātie burti, tos vieglāk uzrakstīt pēc parauga.

Visticamāk, bērns redzēs rakstītos burtus un interesēsies arī par tiem, tad ļaujiet viņam rakstīt rakstītos burtus vai pierakstiet drukātajam klāt rakstītos, izskaidrojot, ka burtus mēdz drukāt un rakstīt, tie atšķiras pēc izskata.

Vēl ir svarīgi novērtēt izaugsmi. Kad esat jau apguvuši vairākus burtus, mudiniet bērnu pārskatīt pirmo mācīto burtu lapas, papildināt tās ar jauniem zīmējumiem. Iespējams, pēc laika bērns var pārrakstīt kādu no tiem vārdiem, kurus pirms laika ielīmēja Burtu grāmatā.

Grāmatas sākumā ir lapa ar alfabētu. Apgūstot jaunu burtu, alfabēta lapā apvelciet šo burtu, lai vizuāli labāk redzams paveiktais apjoms.

Materiāls sagatavots tā, ka burtus apgūst šādā secībā – A, Ā, L, Ļ, M, N, Ņ, I, Ī, S, Š, E, Ē, T, U, Ū, K, Ķ, O, P, R, B, D, J, Z, Ž, V, C, Č, G, Ģ,  H, F.

Ciparu grāmata

Dokumenti

CIPARU GRĀMATA

Lejuplādēt

61.93 KB

 

 

 

 

Ciparu grāmatā bērns iepazīst ciparus, apgūst skaitīšanu un skaitļu lielumu līdz 20. Te idejas ciparu mācīšanai.

Ja ciparu mācīšanos tikai sākat, tad katru nedēļu ieteicams apgūt vienu ciparu, tā lielumu. Šajā grāmatā mācās ciparus augošā secībā.

Svarīgi! Burtu un ciparu grāmata noder arī bērniem, kuri jau pazīst burtus un ciparus, viņi grāmatās rakstītu vai zīmētu saturu var veidot atbilstoši savam zināšanu līmenim un radošumam.

Par burtiem bērni sāk interesēties agrā bērnībā, vislielāko ietekmi rodot ģimenē, vērojot vecākus un cenšoties atdarināt viņu lasīšanas un rakstīšanas ieradumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti