Aktuāli

Sākas projekts statistiskie tautieši

Aktuāli

LBS priekšsēdētājs Eduards Filippovs par investīcijām draudzīgāko pašvaldību indeksu

Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe par bērnu veselību

Vecāki maz uzticas ģimenes ārstam, informāciju gūst internetā

Šodien Bērnu slimnīcā notiks diskusija „Vecāku biežāk pieļautās kļūdas, rūpējoties par bērnu veselību”. Tajā akcentēs vecāku nezināšanu un kļūdas bērnu aprūpē, sadarbību ar ģimenes ārstu un palīdzības iespējām bērna saslimšanas gadījumā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre, pneimonoloģe, slimnīcas virsārste Renāte Snipe Latvijas Radio raidījumam „Labrīt” skaidro, ka diskusijā iecerēts vērst vecāku uzmanību uz to, ko vecāki varētu darīt labāk, lai būtu labāks rezultāts.

Ārste uzsver, ka vecākiem jāuzticas savam ģimenes ārstam. Otra problēma – daudz informācijas vecāki gūt internetā. Vecākiem jābūt pārliecinātiem, ka resursi ir uzticami. Pasaules pētījumi saka, ka uzticami ir apmēram 30% interneta informācijas. Arī BKUS mājaslapā ir pieejama informācija, kuru vecāki var izmantot.

Diskusijā runās arī par to, cik svarīga ir bērna vakcinācija, bieži internetā var atrast maldīgu informāciju.

Ģimenes ārstu diennakts telefons tiek izmantots, lai dotu informāciju vecākiem ārkārtas situācijās. Snipe skaidro, ka apmēram 75% gadījumu, kad bērni nonāk BKUS neatliekamās palīdzības nodaļā, bija iespējams gaidīt ģimenes ārsta konsultāciju. Sarunas par kvalitatīvāku sadarbību turpinās.

Diskusijā par vecāku biežākajām kļūdām un iespējām tās novērst piedalīsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe, kā arī Latvijas labākie bērnu ārsti no Rīgas un Latvijas reģioniem.

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti