Ģimenes studija

Pusaudžiem ārkārtas situācijā visgrūtāk ir pārdzīvot izolētību no draugiem

Ģimenes studija

Viegli pagatavojama maltīte: siera pīrādziņi, zaļie salāti un biešu zupa

Nav iemesla atteikties no eksāmeniem. Pārbaudījumus kārtos 9. un 12. klašu skolēni

Valsts izglītības satura centrs: 9.klases eksāmens ir kompromiss, 12.klasē būs mazāks eksāmena apjoms

Eksāmeni mācību gada noslēgumā notiks - 9. klases skolēni kārtos kombinēto eksāmenu, 12. klases beidzēji kārtos centralizēto eksāmenu, skaidro raidījumā “Ģimenes studija”. Svarīgi, lai skolu beidzēji varētu turpināt mācības izvēlētajās izglītības iestādēs septembrī.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Eksāmenus kārtos,  pamatskolu un vidusskolu beidzot

Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks uzsver, ka nebūtu jādiskutē par eksāmena nepieciešamību, jo ar eksāmenu apliecina programmas apguvi.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis uzsver, ka parasti mācību gadu noslēgumu izmanto kvalitātes slīpēšanas procesam, tajā diskusijas un debates ir ļoti būtiskas, izmanto arī augstākas pakāpes uzdevumus.

Guntars Catlaks uzsver, ka iecere par kombinēto eksāmenu 9. klasē ir kompromiss, lai pārbaudītu visas pamatprasmes un izliktu atzīmes. Eksāmens būs objektīvāks vērtējums par vidējo atzīmi.

Iestājoties ģimnāzijā, ir iestājpārbaudījumi, Andris Priekulis novērojis, ka skolu vērtējuma rezultāti un iestājeksāmena vērtējumā ir lieli kontrasti.

12. klašu beidzēju eksāmenu programmas būs nedaudz saīsinātas, tās nemainīsies pēc savas būtības, bet domāts par eksāmena laika samazināšanu un mazāku apjomu. Krīzes situācija arī prasīs lielākus loģistikas ieguldījumus, bet domā par eksāmenu klātienē, protams, tiek izskatīti arī varianti, kad eksāmens notiek attālināti, pauž Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Jau rakstījām, ka eksāmeni 12. klasēm notiks no 2. jūnija līdz 7. jūlijam, bet 9. klasēm eksāmens būs tikai viens - kombinēts, un puse skolēnu to kārtos 16., otra puse – 17. jūnijā.

Iestāšanās augstskolā

Rīgas Stradiņa universitātes studentu servisa vadītāja Indra Treija uzskata, ka situācija ir laba, lai uzņemtu studentus ar centralizēto eksāmenu rezultātiem. Trim programmām pārskatīs uzņemšanas noteikumus.

Situācija ir savādāka nekā citos gados ar neērtībām un neapmierinātību, akcentē Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Augstskolas prioritāte ir septembrī sākt mācības. Iepriekš studentus testēja par kādām īpašām zināšanām, tā mazinot studentu atbirumu, sākot studijas.

Latvijas Universitātei (LU) pieņemamākais scenārijs ir uzņemšana, pamatojoties uz centralizēto eksēmenu rezultātiem. LU ir virkne studiju programmu, kuras prasa vēl citus papildu eksāmenus, uzmanību uz to vērš LU Studentu servisu departamenta vadītājs Jānis Saulītis.

Augstskolas paspēj realizēt uzņemšanu arī tad, ja pieteikšanās studijām sāksies augustā. Ir daudz jautājumu, kas saistīti ar starptautisko studentu piesaistīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti