Dienas ziņas

Beidzas siltināšanai paredzētā nauda

Dienas ziņas

Rēzeknē trūcīgie saņem siltas pusdienas

Valmierā pieaug audžuģimeņu skaits

Valmieriete Linda Pelše jau deviņus gadus strādā par audžumammu

Attīstot audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu kustību, Valmierā izdevies panākt, ka neviens bez vecāku gādības palikušais bērns nav ievietots bērnunamā. Pilsētā jau 12 gadus darbojas SOS bērnu ciemats, un ģimenisku vidi bērniem sniedz 14 audžuģimenes. Par audžumammu jau deviņus gadus strādā arī valmieriete Linda Pelše.

Lindas Pelšes audžubērni rosās virtuvē un cep piparkūkas, kas šeit ir neiztrūkstoša svētku tradīcija. Nupat ģimene atgriezusies no kruīza uz Stokholmu, kur pavadīja Ziemassvētkus, bet tagad gatavojas Jaunā gada svinībām. Par svētku mielastu un rotājumiem parasti rūpējas meitenes un ik reizi sagādā arī kādu pārsteigumu. 

“Man ir savs režisors, kurš vienmēr pasākumus rīko. Mums nav nevieni svētki bez pasākumiem. Vai nu teātris ir izveidots, vai nu dziesmu koncerts, vai pie sintezatora meitene paspēlē un padzied. Katru reizi ir kaut kas savādāks,” stāsta Linda.

Deviņu gadu laikā Linda Pelše savā ģimenē uzņēmusi kopumā deviņus audžubērnus, bet patlaban rūpējas par četriem. Par mammu jau sešus gadus viņu sauc māsas Ivonna un Arta, bet Sendija un Adrians ģimenē ir nepilnus divus gadus.

Ar saviem audžubērniem Linda ļoti lepojas - priecē ne tikai sekmes un panākumi skolā, bet arī tas, ka bērni labprāt lasa grāmatas, dzied, spēlē dambreti un palīdz mājas darbos. Liels atbalsts Lindai ikdienā ir viņas dēls Kristaps, kuru bērni sauc par brāli.

“Dēls man bija no sākuma vislielākais atbalsts, un, tā kā viņam pašam ir ģimene, mēs tā viens otru atbalstām. Tā kā es pati esmu augusi diezgan smagos apstākļos, jo mamma praktiski viena strādāja, kad mamma satika otru dzīves draugu, tad es sajutu, ko nozīmē, ka pilna ģimene ir. Un tad, kad auga dēls, tad es jau sajutu to, ka man vajag daudz bērnu, nebūšu tā, kura [iztiks] ar vienu. Dievs man deva pašai tikai vienu bērnu radīt. Un tas ir svarīgi, lai bērns sajūt to sirds siltumu un to mīlestību,”  stāsta Linda.

Audžumamma teic, ka viņas sapnis par lielu ģimeni nu ir piepildījies - tagad zem viena jumta dzīvo 11 cilvēki četrās paaudzēs.

“Mans sapnis ir, ka tad, kad es pārstāšu strādāt par audžumammu, man visi audžubērni atbrauks. Man būs viens liels galds pa visu pagalmu, un visur būs apkārt mani mazbērni un audžubērni ar visām savām otrām pusītēm," stāsta Linda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt