Valmieras vasaras teātra festivāla laikā bērnus un jauniešus aicina uz laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām

Valmieras vasaras teātra festivāla laikā nedēļas garumā (03.08.–08.08.2021) Valmierā darbosies Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot septiņas dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs Latvijas mākslinieki, un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem. Dalībnieku skaits katrā no tām ir ierobežots, tādēļ tiek izsludināta iepriekšēja pieteikšanās līdz 1. augustam, paziņojumā presei informēja organizatori.

Atbilstoši šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla izvirzītajai tēmai “Pasaule cita acīm”, meistardarbnīcu ietvaros, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks sniegta iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, akcentējot empātijas un savstarpējās iecietības nozīmi bērnu un jauniešu vidū.

Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies bijušās Valmieras katlumājas teritorijā, Rīgas ielā 25, kā arī Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10, un tās apkārtnē Vecpuišu parkā. Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz sešām stundām.

Meistardarbnīcu tēmas un mākslinieki:

  • Gleznotāja un performanču māksliniece Anda Lāce – meistardarbnīca "Liec mani mierā!".
  • Vizuālā māksliniece Eva Vēvere – laikmetīgās mākslas eksperimentu darbnīca "Citi redzēs, ka uztraucos".
  • Māksliniece Vika Eksta – foto pastaigu – radošā meistardarbnīca "Mēs no citas planētas!".
  • Starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone – aktīvā drosmes meistardarbnīca "(Ne)klusēšana – (ne)piekrišana".
  •  Māksliniece Vivianna Maria Staņislavska – komiksu darbnīcu "Netipiskais tipiskajā".
  • Jauna formāta radošā darbnīca "LĪdzdalības skola", kuras laikā bērni un jaunieši radīs savu mākslas darbu – protestu. Darbnīcu izstrādājusi režisore Krista Burāne, māksliniece Ieva Kauliņa sadarbībā ar LLMC mākslas vēstnešiem. Darbnīcu vadīs mākslas vēstneši Santa Pētersone un Mariona Baltkalne.
  • Darbnīcu ciklu noslēgs mākslinieki Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs ar skaņu mākslas un ekoloģijas darbnīcu "Habitats jeb dzīvotne", kas tās dalībniekiem ļaus aplūkot ekoloģisku domāšanu caur skaņas mākslu.


Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas. Pieteikšanās meistardarbnīcām, aizpildot pieteikuma anketu.

Dalība meistardarbnīcās iespējama, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus COVID-19 izplatības mazināšanai.

Saziņa ar Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz [email protected] vai zvanot +371 29586893.

Detalizētāka informācija par meistardarbnīcām, to norises laiks un apraksts pieejams: www.valmierasfestivals.lv un www.lcca.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti