Kultūras ziņas

Surdo tulkojums. Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Pasniegtas Izcilības balvas kultūrā

Izrāde par emociju apzināšanos – "Kā sagaidīt citplanētieti"

Valmieras teātrī tapusi izrāde par emociju apzināšanos – «Kā sagaidīt citplanētieti»

Pie jaunākajiem skatītājiem nonākusi Valmieras Drāmas teātra izrāde "Kā sagaidīt citplanētieti". Izrādes pamatā ir somu rakstnieka Petri Tamminena grāmata ar tādu pašu nosaukumu. Lai gan izrādes centrā ir satikšanās ar citplanētieti, tas nav tikai svešs tēls no citas pasaules. Fantāzijas varonis vienlaikus simbolizē arī nomācošās domas, no kurām mums reizēm paliek bail. Kā ar tām tikt galā?

Izrādē "Kā sagaidīt citplanētieti" pagalma bērni ne tikai iepazīst nesaprotamo fantāzijas tēlu, bet arī mēģina saprast, kā no tā nebaidīties. Vienlaikus pagalma spēles sniedz iespēju pārkāpt bailēm no savām domām.

Izrādes režisore Ilze Bloka teic: "Mums visiem ir bail, un nav slikti to atzīt. Bet nākamais jautājums ir – ko darīt ar šo emociju un sajūtu. Un tieši tāpēc izrāde mums dod piecus svarīgus padomus, kā reaģēt uz bailēm, uz skumjām. Vienmēr ir jābūt kādam padomam, kādai rīcībai. [..] Mēs redzējām, kā bērni publikā reaģēja. Arī viņiem ir ļoti aktuālas šīs tēmas. Un bail var būt arī pašiem no sevis. Bail var būt no jebkā."

Aktieris Eduards Johansons uzsver: "Tāda pamatlieta, manuprāt, šajā izrādē ir tieši šie padomi, kā teikt, aicinājums runāt par kaut kādām lietām. Nebaidīties no kaut kā nezināma un vienkārši būt atvērtam, un gaidīt kādu jaunu piedzīvojumu savā dzīvē."

Aktieri norāda, ka izrādē cīņu ar bailēm var iepazīt ikviens. 85 gadu vecumā tā būs iespēja atgriezties bērnībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti