«Vaļa balss» - jauna grāmata bērniem par vēlēšanām

“Liels un mazs” izdevusi jau otro Laura Gundara garstāstu bērniem – “Vaļa balss”, tā iepazīstina bērnus ar vēlēšanām. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Anete Melece.

Grāmatā lasītāji atkal satiks sērijas pirmajā daļā “Sveiks, Vali!” iepazītos tēlus: žiperīgo meiteni Spindzeli, viņas vecākus un kautrīgo vectēvu Vali.

Ne velti par grāmatas atvēršanas datumu izvēlēts tieši 6. oktobris, kad Latvijā notiks 13. Saeimas vēlēšanas.

Šajā grāmatā Lauris Gundars rotaļīgā un aizraujošā veidā iepazīstina bērnus ar šo svarīgo tēmu – vēlēšanām.

Mazajai Spindzelei šķiet, ka vecāki pārāk nenopietni attiecas pret vēlēšanām, tāpēc dienu pirms lielā notikuma viņa izspēlē viltīgu plānu: ieslēdz ģimeni dzīvoklī, bet vienīgo atslēgu izmet pa logu. Lai durvis atslēgtu, ģimenei kā īstās vēlēšanās jāievēl atbildīgais, kam viņi uzticēs atrisināt sarežģīto situāciju. Tomēr negaidīti sižeta pavērsieni situāciju uz brīdi padara pavisam saspringtu un draudīgu.

Sērijas pirmo grāmatu “Sveiks, Vali!” izdevniecība “Liels un mazs” izdeva 2017. gadā, un tā jau tulkota vāciski un krieviski, bet rakstnieks Lauris Gundars par grāmatu saņēmis nozīmīgo Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Arī sērijas turpinājumā “Vaļa balss” Gundars turpina risināt un skaidrot bērniem nozīmīgus un sarežģītus sociālus jautājumus, tomēr nopietno tēmu ietērpj aizraujošā un dinamiskā piedzīvojumu stāsta sižetā.

Grāmatas ilustratore ir Šveicē dzīvojošā latviešu māksliniece Anete Melece,

kuras ar flomāsteriem veidotās ilustrācijas izceļas ar asprātību un sīkām, trāpīgām ikdienas dzīves detaļām, kas novērotas Rīgas pilsētvidē.

“Liels un mazs” ielūdz visus uz grāmatas atvēršanas svētkiem 6. oktobrī – vēlēšanu dienā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulksten 11.00.  

Mazie lasītāji varēs tikties ar grāmatas autoru Lauri Gundaru, klausīties lasījumā un piedalīties radošās aktivitātēs, savukārt vēlētāja vecumu sasniegušie šeit varēs arī piedalīties Saeimas vēlēšanās - Gaismas pilī atradīsies vēlēšanu iecirknis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt